Українські банки могли вивести з країни за "альпійською схемою" понад 800 млн доларів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські банки могли вивести з країни за "альпійською схемою" понад 800 млн доларів "Альпійська схема" завдала економіці України колосальних збитків © Forbes.ru
Половину зазначених фінансових втрат згенерував "Дельта Банк".

Сума коштів, виведених українськими банками за кордон через кореспондентські рахунки в іноземних банках в рамках так званої "альпійської схеми", може перевищувати 800 млн доларів.

Відповідні дані наводить у своїй статті для DT.UA банківський експерт Вадим Сирота. Автор нагадує про "особливий кейс" в сегменті кореспондентських відносин українських банків з іноземними банками, ціна якого для банківської системи і економіки України, за оцінками представників Національної поліції, склала понад 400 млрд грн.

"Саме таку суму приблизно було виведено з України у період з 2011-го по 2015 р. за участі одного лише Meinl Bank (Австрія)", - відзначає автор.

У той же час, інші правоохоронні органи та регулятори фінансового ринку оцінюють величину втрат українських банківських установ істотно нижче. Так, за інформацією DT.UA у розслідуванні, проведеному НАБУ, фігурує сума в 12 млрд грн.

Сирота наводить у своєму матеріалі оцінки, отримані на основі розміщеної в ЗМІ інформації ФГВФО про основні схеми виведення активів із збанкрутілих банків, датовану 2015 р. (актуалізовано з урахуванням банку "Фінанси і кредит").

Так, за участю одного тільки австрійського Meinl Bank були виведені 361 млн доларів. 227 млн доларів були виведені через East-West United Bank (Люксембург). 166 млн - за участю Bank Frick&Co (Лихтеншнтейн). Ще 50 млн - за участю Bank Winter&Co (Австрія).

"Тепер стає зрозумілим, чому згадана схема з коррахунками одержала назву "альпійської", - операції з банками з Австрії та сусіднього Ліхтенштейну спричинили майже 75% зазнаних українськими банками від цієї схеми збитків. При цьому "Дельта Банк" згенерував половину цих фінансових втрат. Навіть оприлюднені пізніше дані про банк "Фінанси та кредит" не похитнули такого сумного лідерства. У квітні цього року Фонд гарантування вкладів озвучив інформацію про списання коштів на коррахунках у згаданих іноземних банках на суму 427,2 млн дол. США", - йдеться в статті.

Як зазначає Сирота, наявність таких величезних збитків викликає ряд "неприємних запитань" до регулятора, адже Нацбанк у режимі онлайн міг бачити досить нестандартну "поведінку" залишків коштів на таких коррахунках.

Раніше повідомлялося, що НАБУ підозрює Національний банк у співучасті в розтраті 12 мільярдів гривень рефінансування. Згідно з матеріалами суду, НАБУ встановило зазначений факт в рамках розслідування виведення 87 млн доларів із збанкрутілого "Дельта Банку".

За даними детективів НАБУ, розтрата рефінансування НБУ відбулася з використанням кореспондентських рахунків зазначених банків, відкритих в "Meinl Bank Aktiengeselschaft" (Австрія), Bank Frick & CjAG (Ліхтенштейн), Bank Winter & CO AG (Австрія), East-West United Bank SA (Люксембург) шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств, яка виникла на підставі кредитних договорів, укладених ними з зазначеними іноземними банківськими установами протягом 2011-2015 років.

Детальніше про так звану "альпійську схему" виведення коштів українських банків за кордон читайте у статті Вадима Сироти "Альпійська схема" для українських банків - злочин без покарання?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі