Українські аграрії починають оптимізувати управління своїми активами, - експерт

Поділитися
Щоб зберегти позитивну динаміку галузі, компаніям аграрного сектора України слід підвищувати ефективність своїх активів.

Українські агрокомпанії повинні підвищувати ефективність своїх активів, щоб зберегти позитивну динаміку галузі. Про це заявив координатор економічних програм Школи політичної аналітики при НаУКМА Сергій Кисельов.

"У минулому році був зафіксований позитивний тренд зростання агропромислового комплексу - який почав випереджати практично всі інші галузі. Зовнішня торгівля агропродукцією тоді зросла на 40% порівняно з 2011 р. У нинішньому році вже зафіксовано зростання експорту зернових, яке може істотно збільшитись після того, як у Китаї сертифікували українську пшеницю, сою та ячмінь. Однак економічне зростання галузі тісно пов'язане з необхідністю покращення менеджменту в галузі - поки що багато агрокомпаній часто не замислюються про ефективність різних робочих процесів (наприклад, про логістику зерна, яка через нераціональне планування трейдерами часто призводить до скупчень вагонів у портах). Часто вони намагаються охопити дуже широке коло виробництв і нарощувати земельні активи. Але екстенсивний розвиток у разі АПК далеко не завжди виправданий", - зазначив Кисельов.

Експерт зазначив, що в агросекторі вже є ряд тенденцій, які свідчать про спеціалізацію галузевих компаній.

"Оптимізація земельних активів вже є очевидним трендом, який явно буде тільки посилюватися. Так, HarvEast Holding (входить до групи СКМ.) заявив про те, що продає свої ділянки у зоні ризикованого землеробства у Запорізькій галузі. Ймовірно, холдинг зосередиться на роботі в деяких ключових для себе регіонах, де буде цілеспрямовано підвищувати ефективність виробництва. Про аналогічні дії повідомляють інші гравці ринку - наприклад, Agrokultura. Оцінка ефективності полягатиме не у площах, які обробляє компанія, а в оновленні технологій, навчанні персоналу, закупівлі нової техніки", - заявив Кисельов.

Нагадаємо, 5 вересня HarvEast Holding оголосив про те, що до кінця року закриє угоду про продаж структурного підрозділу "ДП "Ілліч-Агро Запоріжжя", яке керує 15 тис. га в Бердянському та Приморському районах Запорізької області.

"Зараз один із наших пріоритетів, одна з ключових умов для подальшого зростання - зниження кліматичних ризиків. Адже сьогодні ми працюємо переважно в зоні ризикованого землеробства, і наші результати значною мірою залежать від погоди. Ми прагнемо розширити земельний банк у менш ризикованих регіонах і паралельно прийняли рішення про продаж активів холдингу у Запорізькій області", - заявив генеральний директор HarvEast Саймон Чернявський.

Покупцем виступила компанія Genero Group. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі