Українська компанія вперше перемогла у міжнародному тендері публічних закупівель

Поділитися
Українська компанія вперше перемогла у міжнародному тендері публічних закупівель «Спецтехноекспорт» отримав контракт від уряду європейської країни на поставку комплектуючих до танків Т-72 © myronstandret / Depositphotos
"Спецтехноекспорт" отримав контракт від державної європейської компанії.

Держпідприємство "Спецтехноекспорт", яке входить до складу "Укроборонпрому", стало першою українською компанією, після приєднання України до Угоди СОТ про міжнародні публічні закупівлі (GPA), що отримало контракт від державної європейської компанії на поставку комплектуючих до танків Т-72, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Наголошується, що постачання будуть проведені протягом 2017-2019 років, умови і вартість контракту не розголошуються.

У відомстві повідомляють про те, що під час всього тендерного процесу "Спецтехноекспорт" координувався з експертами міжнародних закупівель Офісу по просуванню експорту.

Підтримка та допомога, яку надав проект GPAinUA Офісу по просуванню експорту, полягала в консультаціях з пошуку тендеру, обробці тендерної документації та кваліфікаційної частини по тендеру; визначення переліку підтвердних документів та їх порівняння з українськими аналогами, пошуку та комунікації з партнером в країні проведення тендеру, а також у підтримці комунікацій із замовником.

"Сьогодні Всесвітня торгова організація ставить Україну у приклад іншим по впровадженню стандартів відкритості даних і активності у закупівлі відповідно до GPA. І цьому не можна не радіти. Перемога "Спецтехноекспорта" - це тільки перший крок. Ми будемо далі працювати над тим, щоб ще більше українських компаній могли скористатися всіма можливостями, які дає відкритість ринків публічних закупівель інших країн", - сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

В Офісі по просуванню експорту закликали українські компанії збільшити свій експорт, беручи участь у міжнародних публічних закупівлях GPA.

Також зазначається, що тендер проводився у відповідності з європейською директивою Defence Directive 2009/81/EC. Оскільки українське законодавство у сфері публічних закупівель на сьогодні відповідає міжнародним стандартам і принципам, умови участі в тендері були аналогічні тим, які вимагаються від учасників публічних тендерів в українській системі Prozorro.

Нагадаємо, що 9 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до закону "Про публічні закупівлі". Законопроект №4738-д підтримали 249 народних депутатів. Проект розширює повноваження Державної аудиторської служби України у сфері моніторингу публічних закупівель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі