Україні доведеться скоротити "нереалістичний" бюджет ще цього року – Bloomberg

Поділитися
Україні доведеться скоротити Данилюк вважає цьогорічний бюджет нереалістичним і хоче скоротити держвитрати. © Прес-служба Кабміну України
В Мінфіні кажуть, що через провал запуску приватизації Київ не отримав кошти, на які розраховував.

Уряду України доведеться серйозно скоротити бюджетні витрати ще в 2016 році, щоб повернутися до мети, погодженої з міжнародними кредиторами, оскільки відкладена приватизація і повільне відновлення економіки не дали очікуваних доходів для того, щоб можна було звести кінці з кінцями.

Про це сьогодні пише Bloomberg з посиланням на міністра фінансів України Олександра Данилюка, нагадуючи, що Київ намагається до кінця року добитися виплати двох нових траншів від МВФ, 600 мільйонів євро допомоги від ЄС, а також отримання боргових гарантій від США на мільярд доларів.

"У нас нереалістичний бюджет на 2016 рік. Фіскальні ризики дуже високі, і я щодня працюю над тим, щоб їх скоротити", - сказав Данилюк виданню, хоча не уточнив, що на чому саме він пропонує заощадити.

Bloomberg зауважує, що Україна бореться за збереження програми допомоги, хоча реформи просуваються повільно, а відсутність прогресу у боротьбі з корупцією перешкоджає отриманню нових виплат від МВФ. За 25 років після падіння СРСР Україна майже не проводила модернізацію виробничих потужностей, тож зараз їй доводиться тяжко боротися з рецесією. Тим часом, в українському Мінфіні очікують, що економічне зростання за підсумками цього року буде становити 1%.

Український уряд намагається скоротити дефіцит бюджету до 3,7%. Цей показник був ще минулого року узгоджений з МВФ. Фіскальний дефіцит України розширився до 1,9 мільярдів доларів за 7 місяців 2016 року. А державні доходи з січня до липня зросли на 4,6% в той час, як витрати підскочили на 21%.

Старт процесу приватизації збиткових держпідприємств провалився з невдалої спроби продати "Одеський припортовий завод" через нереалістичну початкову ціну. В цьому році уряд очікував, що приватизація принесе 17 мільярдів гривень. Однак це план не здійснився. За словами Данилюка, на 2017 рік мета щодо доходів від продажу держпідприємств лишиться такою ж.

Читайте також: МВФ розгляне виділення чергового траншу Україні 14 вересня

Таким чином, очікується, що дефіцит бюджету складатиме в наступному році на рівні 3%, прогнозована інфляція – на рівні 8,1%, що дещо нижче від цьогорічних 12%, а економічне зростання становитиме 3%. Фіскальний дефіцит уряд планує скоротити до 2% від ВВП до 2019 року.

За словами Данилюка, перед Україною стоїть "не так багато економічних ризиків, але вони все одно ризики". Він нагадав про війну з проросійськими силами в Донбасі, яка досі триває.

"Кожна дія на сході посилає дуже поганий сигнал інвесторам", - пояснив він.

"Відновити відносити з МВФ, відновити зовнішнє фінансування – це завдання для мене було пріоритетом. І я можу поставити галочку навпроти нього", - переконаний український міністр.

Раніше Кабмін затвердив бюджетну резолюцію-2017, в якій закладено зростання ВВП на 3% (номінальний ВВП - 2,574 трлн грн), інфляція 8,1% і курс 27,2 грн/$. Безробіття в 2017 році прогнозується на рівні 8,6%. Дефіцит держбюджету в 2017 році прогнозується на рівні 3% ВВП, в 2018 - 2,5%.

Як відомо, Кабмін повинен внести на розгляд Верховної Ради проект держбюджету на наступний рік до 15 вересня поточного року.

В інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що держбюджет на 2017 рік буде максимально реалістичним, а "верстати" його планують виходячи з дохідної частини, а не підганяти під витрати.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі