Громадяни України отримають до 1 липня повідомлення від Державної фіскальної служби (ДФС) про нараховану суму податку на нерухомість, який необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання повідомлення. Про це йдеться в інформації ДФС на офіційному сайті служби.
Ставки та пільги з цього податку визначаються місцевими радами, однак законодавство визначає мінімальні пільгові площі неоподатковуваного майна: 60 квадратних метрів для квартир незалежно від їх кількості, 120 квадратних метрів, для житлових будинків, 180 квадратних метрів – для різних типів нерухомості (будинок, квартира).
Місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги, однак пільгова площа квартир не може бути більше 300 квадратних метрів, будинків - 600 квадратних метрів.
Також не поширюються пільги на об'єкти, які використовуються власниками для отримання прибутку: для здачі в оренду, ведення підприємницької діяльності.
У ДФС нагадали, що в 2017 році через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн вдвічі знижено максимальна ставка податку - з 3% до 1,5%.
На 1 червня поточного року до місцевих бюджетів від фізичних осіб надійшло понад 132 млн грн податку на нерухомість. У минулому році на цю дату показник був вчетверо нижчим - близько 30 млн грн.
Повідомлялося, що у травні 2018-го податковий борг найбільшого боржника за податками - "Укрнафти", - досяг 15 млрд грн. Вже більше трьох років нафтова компанія утримує національне "лідерство" по боргах перед держбюджетом. Її борг зростає щомісяця рівно на 1 млрд грн.
Детальніше про борги "Укрнафти" читайте в статті Сергія Куюна і Віталія Крижевского "Великі борги перед Великою землею" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".