Наприклад, з потенційною продуктивністю в сільському господарстві Україна могла б бути житницею Європи, але, на жаль, за останні 20 років побудови нації країна не була здатною зайняти свою позицію на ринку.
Таку думку висловив виконавчий директор Siemens Ukraine Максиміліан Еггер (Maximilian Egger) в ході міжнародної конференції "Східне партнерство для зростання", організованої Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у Відні в четвер, 24 травня.
"Коли я говорю про потенціал України, дозвольте мені процитувати виступав на інший конференції: "Україна може бути Китаєм Європи. Але ми всі знаємо, що це не так. Ще ні. Але потенціал є ", - сказав він.
"І цей потенціал рухає і мотивує мене останні п'ять років, але цей потенціал водночас є найбільшим для мене розчаруванням", - додав Еггер.
Доповідач пояснив, що коли він говорить про потенціал України, то має на увазі запаси мінеральних ресурсів, вугілля, наявність людських ресурсів, "особливо молодого покоління". "З потенційною продуктивністю в сільському господарстві Україна може бути житницею, але, на жаль, за останні 20 років побудови нації Україна не була здатною зайняти свою позицію на ринку", - констатував представник європейського бізнесу.
Еггер зазначив, що частка бізнесу Siemens в Україні становить 0,1% від всього світового бізнесу компанії і втричі поступається частці бізнесу в Румунії, яка втричі менше за територією та більш ніж удвічі - за населенням. При цьому румунський ВВП на 10% перевищує український, а в розрахунку на душу населення це співвідношення ще більше: 13,8 тис. проти 5,8 тис. євро.
Еггер вважає, що в Україні відсутній справжній лізинг. "Це не європейський лізинг. Оренда - є, лізингу - не має. Якби банки змогли переконати український уряд реформувати законодавство щодо лізингу, це був би крок вперед", - упевнений він.
Українська сталь без модернізації виробничих потужностей не буде конкурентоспроможною на світових ринках, попереджає Еггер.