Україна планує у вересні скерувати до Іраку перший легкий транспортний літак Ан-32, побудований на потужностях серійного заводу "Антонов", у рамках укладеного у 2009 році масштабного контракту на поставки іракській стороні українських озброєнь на суму більш ніж 550 мільйонів доларів.Україна планує у вересні скерувати до Іраку перший легкий транспортний літак Ан-32, побудований на потужностях серійного заводу "Антонов", у рамках укладеного у 2009 році масштабного контракту на поставки іракській стороні українських озброєнь на суму більш ніж 550 мільйонів доларів.Як повідомило джерело у ДАК "Антонов", перша машина для Іраку на сьогоднішній день вже завершена, і після закінчення програми випробувань до кінця місяця літак буде переданий іракському замовнику.
За його даними, до кінця року для Іраку планується побудувати ще 2 машини, передача ще 3-х запланована на 2011-2012 роки.
Легкий транспортний Ан-32 має максимальне комерційне навантаження 7,5 тонни, дальність польоту - 800 кілометрів, його крейсерська швидкість складає 470-530 км/год. Літак здатний перевозити 42 військовослужбовців. За оцінками експертів, на сьогоднішній день продано понад 350 літаків Ан-32 у 20 країн світу.
У 2009 році дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" - держпідприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" уклала контракт з Іраком на суму понад 550 мільйонів доларів, який, як передбачається, має стати одним із серії угод у сфері ВТС між Україною та Іраком.
Контракт передбачає поставки протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6-ти літаків Ан-32, а також проведення послуг із ремонту авіаційної техніки.
За даними Харківського конструкторського бюро машинобудування (ХКБМ) імені Морозова, поставка до Іраку першої партії української бронетехніки запланована на жовтень.
У реалізації контракту бере участь більше 80 українських підприємств, у числі основних виконавців контракту - ХКБМ імені Морозова та держпідприємство "Завод імені Малишева" (Харків), ДАК "Антонов".
Згідно з раніше озвученою офіційною заявою української влади, укладення контракту стало "логічним продовженням" участі України у миротворчій місії в Іраку. Загальний обсяг угоди, за неофіційними даними, може скласти 2,4 мільярда доларів.
Згідно з озвученими раніше даними агентства з питань ОПК України, обсяг укладених Україною у 2009 році експортних контрактів в "оборонці" склав більше одного мільярда. Держкомпанія "Укрспецекспорт" результати роботи у 2009 році офіційно не озвучувала.