Україна стала членом Системи співпраці фармінспекцій
14 сiчня, 2011, 12:22
Поділитися
Україна першою з країн СНД стала членом Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (РIC/S). Це має полегшити реєстрацію іноземних препаратів в Україні, а також виведення української фармацевтичної продукції на ринки країн-учасниць угоди. Але найбільшу користь від членства в об'єднанні отримають компанії, які планують почати контрактне виробництво в Україні, вважають експерти.Україна першою з країн СНД стала членом Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (РIC/S). Це має полегшити реєстрацію іноземних препаратів в Україні, а також виведення української фармацевтичної продукції на ринки країн-учасниць угоди. Але найбільшу користь від членства в об'єднанні отримають компанії, які планують почати контрактне виробництво в Україні, вважають експерти.Держінспекція з контролю за якістю лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я на засіданні комітету РIC/S прийняла рішення про приєднання відомства до цього об'єднання. Офіційне членство почнеться з 1 січня наступного року. Більше докладної інформації в держінспекції не надали, пише Коммерсантъ-Украина.Україна подала заявку на вступ до PIC/S у 2004 році. «У тому ж році, що і ми, заявку подала американська інспекція FGA, і її задовольнили, як і нашу, на останньому засіданні комітету», - розповів директор департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі МОЗ Валерій Стеців. Досі жодна країна СНД не була членом PIC/S.
За словами виконавчого директора Асоціації міжнародних фармвиробників Володимира Ігнатова, приєднання до PIC/S дозволить держінспекції отримати доступ до бази даних результатів інспектування виробництва країн-учасниць. Це усуне необхідність місцевої сертифікації якості виробництва, що полегшить експорт та імпорт препаратів. Теоретично членство в PIC/S має стимулювати експорт.
Приєднання до PIC/S має полегшити укладення контрактів на виготовлення фармацевтичної продукції між українськими підприємствами і компаніями з країн-учасниць угоди. «Це можливість надавати свої потужності для виробництва ліків іншим компаніям. Ці медикаменти вже зареєстровані конкретною компанією. У досьє буде змінено лише місце виробництва», - відзначає директор з розвитку бізнесу «Фармак» Олег Сяркевич. Приклади такої співпраці вже є. У цьому році компанія Zentiva почала випуск препарату «Піносол» на потужностях заводу «Фармак». А на початку наступного року на підприємстві «Артеріум» буде запущено виробництво препарату «Ессенціале». Втім, закордонні компанії швидше за все зацікавляться тільки частковим виготовленням препаратів в Україні, вважають експерти.
Система співробітництва фармацевтичних інспекцій (Pharmaceutical Inspection Cooperation Scheme; РIC/S) є неформальним об'єднанням органів охорони здоров'я країн-учасниць угоди. Заснована у 1995 році для співпраці в галузі виробництва медпрепаратів (Good Manufacturing Practice) та лабораторної практики (Good Laboratory Practices). Об'єднує 37 регуляторних органів країн ЄС, а також Аргентини, Австралії, Канади, Ізраїлю, Малайзії, Сінгапуру, Південної Африки, Швейцарії.