Україна скасувала експортні квоти на кукурудзу, повідомила перший заступник голови адміністрації президента України - представник президента у Кабінеті міністрів Ірина Акімова.
"Хочу сказати приємну новину: сьогодні на засіданні Кабінету міністрів було скасовано квоти на кукурудзу. Я думаю, що це крок у правильному напрямку", - сказала І.Акімова на брифінгу у Києві в середу, 27 квітня.
Раніше прем'єр України Микола Азаров заявив у середу на Кабміні, що країна забезпечила достатні запаси і зберегла цінову стабільність на ринку зерна, тому може розглянути питання про лібералізацію експортної політики. "Ми можемо розглянути питання про скасування експортних квот на кукурудзу", - сказав він.
У той же час М.Азаров підкреслив, що лібералізація експортної політики буде проводитися з урахуванням стану внутрішнього ринку.
Напередодні за скасування квотування на експорт кукурудзи, яке діє у країні до 30 червня 2011 року, виступило Міністерство аграрної політики і продовольства. Проаналізувавши баланси зернових, Мінагропрод прийшов до висновку, що Україна до кінця маркетингового року (МР, липень 2010-червень 2011) може здійснити постачання на зовнішні ринки 2 млн тонн кукурудзи.
Квотування експорту інших зернових, яке також діє до 30 червня, Мінагропрод пропонує зберегти, але не продовжувати по закінченню цього терміну.
Міністерство відзначає, що в поточному році посіви кукурудзи в Україні складають 3,1 млн га проти 2,7 млн га у 2010 році.
Нагадаємо, що 30 березня Кабінет міністрів своєю постановою продовжив квотування експорту зерна до 1 липня 2011 року, одночасно збільшивши квоту на кукурудзу на 2 мільйони тонн.
Нагадаємо, квотування експорту зерна, спочатку введене урядом України на початку жовтня 2010 року на термін до 31 грудня 2010 року, у кінці минулого року було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот збільшено на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн. Квоту на експорт кукурудзи збільшено з 2 млн тонн до 3 млн тонн, пшениці - з 0,5 млн тонн до 1 млн тонн.
За цей час квоти розподілялися лише єдиний раз способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: Кабінет міністрів постановою від 10 листопада 2010 року обмежив термін прийому заявок, тому багато експортерів просто не змогли отримати висновки Мінагропрода та подати заявки.