"Отримана заявка від трейдерів на добове прокачування газу в Україну з польського маршруту - 4,2 млн. куб. м (максимальна добова потужність - 4,3 млн. куб.). Що стосується словацького маршруту, відбулося збільшення заявки на 25% до 30 млн. куб. м/добу. Всього надходить з Європи: 35,7 млн куб. м", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
"Польський коридор завантажений на 98%, словацький – на 74%", - додав він.
Україна з липня почала повномасштабний імпорт газу для закачування в ПСГ. Очікується, що в третій декаді липня Україна вийде на імпорт газу з Європи в обсязі близько 40 млн куб. м газу на добу. В цей третій декаді липня в ПСГ планується закачати близько 0,5 млрд куб. м газу (всього за місяць - близько 1 млрд куб. м газу), в серпні – близько 1,5 млрд куб. м газу, у вересні – близько 1,9 млрд куб. м. Якщо буде теплий жовтень, то закачування газу буде по максимуму і в жовтні, щоб можна було вийти на "подушку" у близько 15 млрд куб. м газу.
Зазначимо, що за попередній місяць, у червні Україна імпортувала всього 19,7 млн куб. м газу, а ще раніше, в травні – 96,4 млн куб. м.
Раніше глава НАК "Нафтогазу України" Андрій Коболєв зазначав, що Україна має намір накопичити в ПСГ близько 14 млрд куб. м газудо початку опалювального сезону. Раніше він говорив, що запаси в ПСГ в цьому році вже не будуть такими великими, як раніше. В останні два опалювальних сезони Україна увійшла з запасами газу в ПСГ на рівні близько 16-17 млрд куб. м.