Україні в 2018 році змогла досягти найкращих макроекономічних показників за останні 5-7 років. Про це заявив глава Національного банку України Яків Смолій на підсумковій прес-конференції.
"Зростання ВВП за 9 місяців 3,8%. Наш прогноз на кінець 2018 року – 3,4%. Це кращий показник за останні 7 років. Нам також вдалося домогтися зниження інфляції до 9,8% – найкращий показник за 5 останніх років", – сказав він.
За його словами, не менш важливим є збільшення золотовалютних резервів НБУ до $ 20,8 млрд – найвищого показника з кінця 2013 року. Цього вдалося домогтися за рахунок виваженої політики гнучкого курсоутворення та виходу з інтервенціями Нацбанку (позитивне сальдо майже $ 1,4 млрд), а також продовження співпраці з МВФ ($ 1,4 млрд) та іншими фінансовими інституціями (ще $ 1 млрд).
Смолій зазначив, що в результаті жорсткої монетарної політики і завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі для українського експорту в першій половині року і рекордному врожаю зернових у другому півріччі курс гривні за 2018 рік зміцнився на 1,4%, що є ознакою стабілізації на валютному ринку.
Він додав, що банківська система стала докапитализированною і прозорою, також прибутковою – вперше за п'ять років.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання ВВП України за підсумками цього року - до 3,3% з 3,5%.
За оцінками експертів, економіка України зросте до кінця поточного року на 3,1%, за підсумками 2019 року - на 3%. Такі цифри Мінекономрозвитку оприлюднило у черговому випуску "Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз" (грудень 2018).
Докладно про зростання економіки і бюджет на 2019 рік читайте у матеріалі Ярослава Жаліло та Антоніни Дешко "Кравець крає, як матерії стає" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".