Україна за 10 років витратила близько $ 54 млрд на субсидування газу для населення

Поділитися
Україна за 10 років витратила близько $ 54 млрд на субсидування газу для населення Українці у 2005-2015 роках заплатили за газ $ 10,9 млрд при загальній вартості спожитого ресурсу $ 64,5 млрд © Андрій Товстиженко, DT.UA
Україна входить в перший десяток країн, що надають найбільші субсидії в газовій сфері.

Заступник голови правління Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" Сергій Коновець повідомив, що Україна у 2005-2015 роках витратила $ 53,6 млрд на субсидування газу для населення.

"Сумарно близько млрд ми витратили за 10 років ... Україна входить в десятку країн, що надають найбільші субсидії в газовій сфері і єдина з цього переліку, не є експортером нафти і газу", - сказав Коновець в ході тематичного "круглого столу" в Києві в понеділок, 25 квітня.

За його словами, українці у 2005-2015 роках заплатили за газ $ 10,9 млрд при загальній вартості спожитого ресурсу $ 64,5 млрд. При цьому Україна за вищевказаний період виділила $ 20,2 млрд грошових субсидій та забезпечила $ 33,4 млрд негрошових субсидій.

Також Коновець зазначив, що компенсація різниці в тарифах для підприємств теплокомуненерго склала $ 3,4 млрд, $ 4,8 млрд – субсидії за газ громадянам, $ 12 млрд – компенсація втрат "Нафтогазу України" (в т. ч. докапіталізація компанії), $ 4,7 млрд держава недоотримала у вигляді податків, $ 28,7 млрд недоотримали українські видобувачі газу.

Заступник голови правління НАК додав, що, крім зазначених цифр, ще близько млрд склали витрати "Нафтогазу України" на обслуговування кредитів, які залучались для оплати газу.

Читайте також: У 2016 році на субсидування населення виділено 35 млрд грн – Зубко

За даними Держстату, загальна сума субсидій у січні-лютому 2016 року склала 1,406 млрд грн, що в 14 разів вище показника січня-лютого 2015 року. Середній розмір субсидії на одну сім'ю у лютому 2016 року збільшився в 4,2 рази, в порівнянні з лютим 2015 року і склав 1,356 тис. грн.

У лютому 2016 року міністр соціальної політики Павло Розенко в інтерв'ю ZN.UA повідомив, що на субсидії було виділено 35 млрд грн, але це "не живі гроші, а на 90% клірингові розрахунки між постачальниками послуг". За його словами, накопичені на рахунках споживачів до кінця опалювального сезону близько 1-1,5 млрд грн не пропадуть, а можуть бути монетизовані і спрямовані на підвищення енергозбереження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі