Україна ввела мито 50,09% на російські сталеві троси і канати

Поділитися
В 2018 році частка імпорту з РФ в загальному імпорті тросів і канатів зросла на 58%.

Остаточне антидемпінгове мито на імпорт в Україну з РФ сталевого дроту крученої, тросів, канатів без покриття або з оцинкованим покриттям з найбільшим розміром поперечного перерізу понад 3 мм (за винятком продукції з корозионностойкої сталі) на п'ять років у розмірі 50,09% вирішила ввести Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) України. Про це йдеться в повідомленні МКМТ в газеті "Урядовий кур'єр".

Наголошується, що рішення набирає чинності через 30 днів з моменту опублікування.

Згідно публікації, ініціатором розслідування, розпочатого у квітні минулого року, виступило ПРАТ "Виробниче об'єднання "Стальканат-Силур", частка якого в загальному обсязі виробництва цього товару в Україні перевищує 50%.

МКМТ встановила, що в 2018 році демпінгова маржа для виробників і експортерів з РФ становила 50,09%, а за 2016-2018 роки виробничі потужності "Стальканат-Силур" зменшилися на 10,9%, обсяги зазначеного товару на внутрішньому ринку скоротилися на 1,9%, рівень зайнятості знизився на 47,7%.

Раніше Мінекономіки відзначало, що в 2018 році суттєво (на 29%) зросли обсяги імпорту тросів і канатів з РФ в Україну, а частка імпорту з РФ в загальному імпорті тросів і канатів зросла на 58%.

"У Росії такі троси і канати, про яких йде мова, виробляють кілька великих підприємств: "Северсталь-метиз", Белорецкий металургійний комбінат і Магнітогорський метизно-калібрувальний завод. Комісія вважає, що імпорт з РФ міг здійснюватися за демпінговими цінами. Тому МКМТ доручила Мінекономрозвитку почати і провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну", - відзначала в квітні 2019 року радник міністра економрозвитку Роксолана Пидласа.

Згідно з даними Держстату, в 2019 році імпорт з РФ продукції з більш загальним кодом УКТЗЕД 7312 10 00 00 (під мито підпали 7 підкодом) склав 1,48 тис. тонн на суму $ 2,3 млн при загальному обсязі імпорту 5,85 тис. тонн на $ 12,38 млн.

У свою чергу експорт з України цієї продукції у минулому році становив 6,34 тис. тонн на $ 9,07 млн.

Раніше повідомлялося, що Росія розширила санкції проти України. У список персональних санкцій додали 9 осіб і виключили двох українців. Крім того, російський Кабінет міністрів розширив асортимент заборонених до ввезення на територію РФ товарів з України, а також асортимент заборонених до вивезення в Україну. Розширені санкції проти українських товарів торкнулися 1,3% поточного експорту українських товарів за січень-вересень 2019 року і близько 0,4% поточного імпорту російських товарів в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі