Україна втратила 11 позицій у рейтингу конкурентоспроможності, опустившись до рівня 2011 року

Поділитися
Україна втратила 11 позицій у рейтингу конкурентоспроможності, опустившись до рівня 2011 року
Україна, після торішнього поліпшення на 9 рядків, в нинішньому рейтингу Всесвітнього економічного форуму опустилася на позиції 2011 року - з 73-ї на 84-ту сходинку. На думку авторів рейтингу, Україна страждає від бюрократизму, відсутності прозорості і фаворитизму.

Україна за рік опустилася на 11 позицій, посівши 84 місце зі 148 країн в Індексі глобальної конкурентоспроможності (Global Competitiveness Index 2013-2014, GCI), який щорічно складається Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ). Результати дослідження оприлюднено в середу, 3 вересня.

Очолює рейтинг п'ятий рік поспіль Швейцарія. Сінгапур залишається на 2-й позиції, а Фінляндія - на 3-й. Німеччина і США за рік додали по дві позиції, увійшовши до п'ятірки. В результаті Швеція опустилася з 4 на 6 місце, а Голландія - з 5 на 8, пропустивши вперед ще й Гонконг. Замикають десятку найбільш конкурентоспроможних економік на думку ВЕФ Японія і Великобританія.

Говорячи про Україну, укладачі рейтингу зазначають, що вона як і раніше займає високі місця за показниками розміру ринку (38) і системи освіти (43 у вищому і 57 - в початковій освіті).

Дуже погіршилася позиція країни за критеріями макроекономічного середовища - з 90 на 107 місце, ефективності ринку праці - з 62, 84, технологічної готовності - з 81 94, інновацій - з 71 93 місце.

Під час дослідження респондентам пропонувалося обрати зі списку п'яти найбільш проблемних факторів для ведення бізнесу в країні і розташувати їх у порядку зниження.

Так, найбільш негативним фактором для ведення господарської діяльності в Україні респонденти назвали доступ до фінансування - 16,7% (рік тому - 15,3%). На другому місці корупцію - 15,5% (14%), неефективний урядовий апарат - 13,4% (7,9%), податкове адміністрування - 11% (13,6%), політичну нестабільність - 10,1% (7,9%), розміри податків- 8,4% (10,5%).

Україна може підвищити свою ефективність за рахунок розвитку конкуренції на своїх ринках товарів і послуг і продовження реформи фінансово-банківського сектору, бо за цими параметрами вона посіла відповідно 124 і 117 місця.

Автори рейтингу відзначають, що економічного зростання України в майбутньому вимагатиме від країни вирішення серйозних проблем, з яких найбільш важливою є перебудова її інституційної структури (137 місце, рік тому 132), яка страждає від бюрократизму, відсутності прозорості і фаворитизму.

Як повідомлялося, на рік раніше Україна піднялася в Індексі глобальної конкурентоспроможності на 9 позицій, посівши 73-й рядок. В цьому році вона фактично повернулася на свої позиції 2011 року, бо у рейтинг було включено чотири нові країни, дві з яких - Лаос і Туніс - обійшли Україну, посівши відповідно 81 і 83 місця.

Рейтинг засновано на Індексі глобальної конкурентоспроможності (GCI), розробленому для ВЕФ та впровадженому в 2004 році. GCI включає 110 показників, розділених на 12 категорій: інститути, інфраструктура, макроекономічне середовище, охорона здоров'я та початкова освіта, вища освіта і професійна підготовка, ефективність товарного ринку, ефективність ринку праці, розвиненість фінансового ринку, технологічна готовність, розмір ринку, розвиток інновацій.

Для оцінки конкурентоспроможності економіки кожної з країн використовувалися відкриті статистичні дані, а також результати спеціального опитування декількох тисяч менеджерів різних компаній. !zn

Читайте також:

Геєць: Україні треба чітко усвідомлювати, що роблять сусіди, і запобігати можливим негативним наслідкам

Азаров заявив про відновлення зростання економіки в країні і запевнив, що дефолту не буде

Експерти погіршили оцінку зростання економіки України в наступному році

Споживчі настрої українців погіршилися, незважаючи на "правильний економічний курс" уряду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі