У поданих Україною у Високий суд Англії запереченнях проти позову Росії щодо "боргу Януковича" значаться ряд причин, які можна розділити на чотири групи. Документ займає 46 сторінок замість стандартного обсягу заперечення у 25, що було погоджено із судом на прохання України.
В рамках першою групи Україна доводить, що рішення про випуск в 2013 році єврооблігацій на $ 3 млрд, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ), було прийнято з порушенням українського законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур.
У документі, зокрема, зазначається, що під час прийняття ряду рішень не була дотримана їх послідовність, у тому числі щодо ліміту держборгу: отримане фінансування надійшло на рахунок казначейства раніше, ніж було прийнято рішення про збільшення ліміту держборгу. Крім того, були порушені інші процедури проходження рішення, що дає Україні підстави стверджувати про незаконність цього запозичення.
В рамках другий групи заперечень доводиться, що Росія здійснювала щодо України тиск (duress), який зумовив неможливість останньої своєчасно виконати умови позики.
В документі наводяться приклади такого тиску РФ на Україну, починаючи з парафування Угоди про асоціацію з Європейським союзом у березні 2013 року, у тому числі застосування торговельних санкцій у 2014 і 2015 рр, публічні заяви офіційних осіб, зокрема радника президента РФ Сергія Глазьєва на конференції в Ялті у вересні 2013 року.
Крім того, наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в регіоні сепаратистських елементів і військових дій.
Третя група заперечень вказує на наявність припущених умов (implied terms) випуску зазначених єврооблігацій. Україна стверджує, що контракт єврооблігацйної позики передбачав, що Росія не чинитиме на неї тиск, а оскільки ця умова була порушена, Україна може не виконувати умови контракту.
Четверта група заперечень також передбачає доказ тиску Росії на Україну, що зумовило невиконання останньої умови обігу зазначених єврооблігацій, в результаті чого Україна має право на захисні контрзаходи, зокрема невиконання угоди.
РФ повинна відповісти на зазначені заперечення протягом 21 дня, проте дозволяється взяти ще додатковий час.
Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на $ 14,5 млрд. Згоду на це дали всі кредитори, крім РФ, хоча їй пропонувалися ті ж умови. Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про $ 3 млрд, виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає. На даний момент Україна і РФ почали судові розгляди.