Україна увійшла до списку країн, які не задовольняють вимоги мінімальної фіскальної прозорості Державного департаменту США. Про що свідчить щорічний звіт Держдепартаменту США.
В документі проаналізована робота 140 урядів, яким США надавали фінансову допомогу з 1 січня по 31 грудня 2018 року. 67 урядів не задовольняють вимоги мінімальної прозорості. Серед них і Україна.
"Щорічні огляди прозорості в бюджетно-податковій сфері урядів, які отримують допомогу США, допомагають забезпечити правильне використання коштів платників податків США і надають можливість для діалогу з урядами про важливість прозорості в бюджетно-податковій сфері", - йдеться у звіті.
Серед позитивних змін в Україні у звіті зазначають доступність інформації про бюджет і щодо боргових зобов'язань. В бюджетних документах відображені основні заплановані витрати і потоки доходів. Уряд звітує в "розумний час" і оголосив про перехід на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку для державного бюджету, проте ще не завершив цей процес.
У Держдепартаменті США вважають, що фіскальну прозорість України можна поліпшити, якщо деталізувати в держбюджеті відрахування держпідприємствам і суми, отримані від держкомпаній; забезпечити аудит і контроль за всіма позабюджетними рахунками; впровадити міжнародні стандарти бухобліку; вести зміни та забезпечити дотримання закону при укладенні договорів та видачі ліцензій на добування природних ресурсів, щоб виключити корупцію.
Детальніше про перспективи української незалежності читайте в статті Дмитра Кулеби "Дорога Незалежність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".