Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2013-2016 роках знизився на 60% – з $ 67,3 млрд до $ 27,5 млрд. Причинами стали знецінення гривні і збитки компаній, які в основному представляють фінансовий сектор. Про це йдеться в дослідженні, проведеному за методологією Міжнародного валютного фонду Німецькою консультативною групою в Україні та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, повідомляє УНІАН.
"Обсяг іноземних інвестицій в Україну в 2016 році склав $ 27,5 млрд. Ця сума виглядає великою, але, якщо зробити порівняльний аналіз, вона стає невеликою, тому що цей обсяг становить $ 650 на жителя України. У Білорусі, наприклад, на одного мешканця припадає майже $ 2 тис. прямих іноземних інвестицій, а в Естонії – майже $ 15 тис.", - зазначив експерт Німецької групи радників при уряді України Девід Заха.
Крім того, автори дослідження вказують на те, що місцем походження значної частини прямих іноземних інвестицій в Україну є великі фінансові центри. Це може говорити про те, що фактично такі іноземні інвестиції мають українське походження.
"Наприклад, 23% з Нідерландів, 15% - з Кіпру, а вже після цього йдуть інші країни. Практично важко сказати, виходячи з даних, де первинне джерело походження інвестицій. Ми тільки можемо сказати, що вони зайшли з певного місця. У нас достатньо даних для того, щоб говорити, що певна кількість цих інвестицій є так званими "круговими інвестиціями", тобто, українські гроші, які зайшли в Україну через фінансові центри", - сказав Заха.
За його словами, в найближчому майбутньому учасники дослідження нададуть свої розрахунки за прямими іноземними інвестиціями в Україну за підсумками 2017 року, які, за попередніми даними, перевищують показник 2016 року.
Раніше повідомлялося, що Європейський союз розробляє нову програму залучення інвестицій в Україну під назвою "Контракт "Реформи заради інвестицій".