Грошові перекази в країни, власні доходи яких низькі та середні, в 2018 році досягли рекордного рівня. Україна - серед лідерів в регіоні. Про це йдеться в дослідженні Світового банку, пише liga.net.
СБ оцінив глобальні перекази мігрантів в $ 529 млрд. Це на 9,6% перевищило торішній рекорд в $ 483 млрд.
Перекази в країни Європи і Центральної Азії збільшилися на 11% - до $ 59 млрд в 2018 році, після 22% -ного зростання роком раніше.
За даними СБ, основні джерела грошових переказів - Польща, РФ, Іспанія і США.
Найбільшим одержувачем переказів в регіоні стала Україна. У 2018 році в країну перевели рекордних $ 14 млрд, що на 19% більше, ніж в 2017 році.
За оцінками Світового банку, в 2019 році грошові перекази можуть досягти $ 550 млрд. Це стане найбільшим джерелом зовнішнього фінансування країн з низьким і середнім рівнем доходів.
Загальний обсяг грошових переказів в світі, в тому числі в країни з високим рівнем доходів, за підсумками 2018 року досяг $ 689 млрд у порівнянні з $ 633 млрд роком раніше.
Глобальними лідерами по переказах в минулому році названі країни Південної Азії, а також Східної Азії і Тихоокеанського регіону. Там зростання склало відповідно 12% і 7%, в порівнянні з 2017 роком.
Як писали для DT.UA Костянтин Швабій, доктор економічних наук, професор, Тетяна Яроцка, кандидат економічних наук, і Світлана Федчук, кандидат юридичних наук, за три останні роки обсяги переказів зросли з менш 6% ВВП до майже 11%.
Детальніше про необхідність усунення подвійного оподатковування для залучення інвестицій заробітчан в українську економіку читайте в матеріалі Костянтина Швабія, Тетяни Яроцкой і Світлани Федчук "Все, що було в Польщі, залишається в Польщі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".