Україна розірвала програму економічного співробітництва з РФ

Поділитися
Україна розірвала програму економічного співробітництва з РФ
Програма була передбачена на 2011-2020 роки.

Кабінет міністрів України розірвав програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки. Відповідне рішення уряду було прийнято під час засідання 21 березня.

Зокрема, Кабмін зупинив дію документа, а також доручив Міністерству закордонних справ України у встановленому порядку проінформувати уряд Росії.

Питання щодо необхідності зупинення дії Програми економічного співробітництва було підтримане ще на засіданні 28 грудня 2017 року членами Робочої групи з моніторингу торговельних відносин із РФ, створеної при Раді з міжнародної торгівлі.

Програма економічного співробітництва між Україною і Росією на 2011-2020 роки була розроблена для виконання рішення від 17 травня 2010 року, прийнятого тодішніми президентами РФ і України Дмитром Медведєвим і Віктором Януковичем. Документ визначає відновлення репутаційних втрат у результаті конфліктів між сторонами у 2006-2009 роках за умовами транзиту газу як найбільш важливу задачу, поряд із скасуванням взаємних обмежень торгівлі.

Згідно з документом, основними напрямами співпраці були визначені:

  • вдосконалення режиму вільної торгівлі товарами та захисту прав інвесторів,
  • формування інтегрованої системи платіжно-розрахункових операцій,
  • забезпечення вільного пересування громадян,
  • співпраця в галузі технічного регулювання, інновацій та наукових досліджень,
  • прикордонне та міжрегіональне співробітництво,
  • військово-технічне співробітництво,
  • співпраця в сфері конкурентної політики.

Основними цільовими показниками обсягів взаємної співпраці, які передбачалося досягти за результатами виконання програми, були: підвищення обороту двосторонньої торгівлі товарами в середньому не менше ніж на 10-15% в рік (в фізичних обсягах); підвищення обороту двосторонньої торгівлі послугами у середньому не менш ніж на 12-15% в рік; підвищення частки торгівлі несировинних товарами, а також послугами з третіми країнами; підвищення обсягу взаємних інвестицій у середньому не менше ніж на 15-20% в рік; підвищення випуску підприємств із взаємним інвестиціями не менш ніж у п'ять разів до 2020 року.

У 2014 році паралельно з військовою агресією щодо України РФ початку і торгово-економічну війну ввівши ембарго на ряд товарів українського експорту. Україна застосувала відповідні заходи.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі