Україна пропонує Європі свою ГТС замість "Південного потоку"

Поділитися
Україна пропонує Європі свою ГТС замість
"Нафтогаз" нагадав Євросоюзу про переваги української труби, які можуть допомогти ЄС компенсувати відмову від "Південного потоку".

Активне використання ГТС України дозволить країнам південно-східної Європи підвищити рівень своєї енергетичної безпеки та компенсує відмова від будівництва "Південного потоку", заявляють у НАК "Нафтогаз України".

"Ми вітаємо створення країнами південно-східної Європи робочої групи високого рівня за участю віце-президента ЄК Мароша Шевчовича (Maroš Šefčovič), в рамках якої буде розроблятися план інтеграції ринків та будівництва інтерконекторів для центральної та східної Європи. Україна володіє широкими можливостями по зберіганню й передачі газу, необхідними для поліпшення ситуації, ми раді зробити свій внесок", - цитує прес-служба компанії її голову Андрія Коболєва.

Читайте також: Після відмови від Південного потоку ЄС подвоїть потужність Трансадріатичного газопроводу - Der Spiegel

Так, на думку "Нафтогазу України" використання головного з'єднання Україна-Словаччина (через Велки Капушани, включає чотири трубопроводу) для поставок газу в обох напрямках дозволило б Румунії, Болгарії, Угорщині та іншим східноєвропейським країнам отримати доступ до западноейвропейским газовим ранки через існуючу інфраструктуру української ГТС.

При цьому, нормальною європейською практикою було б використання схеми заміщення там, де це необхідно.

Крім того, партнери змогли б формувати власні запаси газу в ПСГ України на максимально вигідних умовах (закуповуючи газ за низькими "літнім" цінами).

Коболєв також підкреслив, що рішення вже технічно доступна і не вимагає яких-небудь інвестицій з боку ЄС або України.

"Розблокування цієї опції вимагає тільки приведення Європою ситуації у відповідність до Третього енергопакету. "Нафтогаз" вірить, що важливо вирішити цю проблему якнайшвидше спільними зусиллями України, Словаччини та ЄС", - йдеться в повідомленні.

На початку грудня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія відмовляється від реалізації "Південного потоку" і замість цього спрямовує зусилля на новий проект - будівництво аналогічного газопроводу до Туреччини.

У свою чергу президент Туреччини вже заявив, що бачить, як Туреччина стає "енергетичним хабом всього регіону". Ердоган запропонував назвати новий російський газопровід "Турецьким потоком".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі