29 липня Міжнародний комерційний арбітраж виніс арбітражне рішення за позовом "Татнефти".
Спочатку сума претензій зазначених у позові становила 520 млн доларів, а в 2009 році її було збільшено до близько 2,4 млрд. Втім, суд затвердив набагато меншу компенсацію.
"Суд задовольнив позов на значно меншу суму, - розповів чиновник у Мін'юсті виданню Ліга.net. - В даний час ми готуємо апеляцію в Апеляційний суд Парижа, яка має бути подана протягом місяця (до 29 серпня, - ред.)".
Претензії "Татнефти" до України стосувалися збитків через захоплення групою "Приват" контролю над "Укртатнафтою", що відбулися сім років тому.
Нагадаємо, 29 серпня 2007 року Апеляційний суд Сумської області своєю ухвалою поновив Павла Овчаренка на посаді голови правління "Укртатнафти". 19 жовтня 2007 року він успішно приступив до виконання своїх обов'язків. Зайти на підприємство йому допомогли працівники охоронної приватної фірми "Бук", зареєстрованої в Дніпропетровську.
До цього керівником "Укртатнафти" був Сергій Глушко, ставленик татарських акціонерів. Овчаренко звинуватив останнього у відмиванні грошей та ухилянні від сплати податків при закупівлі нафти, що постачається російською "Татнафтою" через ТОВ "Таіз" (Полтава) і "Техно-прогрес" (Полтава). Генеральна прокуратура порушила проти Глушка кримінальну справу за зловживання службовим становищем при закупівлі нафти, яку згодом було закрито.
Після того як татарські акціонери втратили оперативний контроль над "Укртатнафтою", російська "Татнефть" припинила постачання нафти на завод і навесні 2008 року звернулася в Міжнародний арбітраж.
До приходу на "Укртатнафту" групи "Приват", 43,054% акцій компанії належали "Нафтогазу україни", 28% акцій - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану. Ще 9,96% "Укртатнафти" володіла американська SeaGroup International PLC (100% володіє "Татнафта"), 8,336% - швейцарська AmRuz Traiding AG (49,2% належить "Татнафти"). Безпосередньо "Татнафта" була прямим власником 8,6% Кременчуцького НПЗ.
Після отримання оперативного контролю "Привату" над "Укртатнафтою", залишалося відсудити у татарстанських акціонерів акції компанії. У травні 2007 року Господарський суд Києва задовольнив позови Фонду державного майна про визнання незаконними вексельних операцій з купівлі SeaGroup International PLC 9,96% і AmRuz Traiding AG (Швейцарія) 8,336% "Укртатнафти".
Потім ці акції були списані на рахунки самої "Укртатнафти" і продані на аукціоні за 2,1 млрд гривень компанії "Корсан" (Дніпропетровськ), що контролюється "Приватом". До цього "Корсан" володів 1,5% НПЗ.
За цією ж схемою була відсуджена частка "Татнефти" (8,6%), Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (28%). В результаті, "Корсан" сконцентрувала 48,2% Кременчуцького НПЗ, компанія "Вілоріс" (Дніпропетровськ) - 8,6135%.
У 2012 році бізнесмен Олександр Ярославський зізнався, що є власником 28,4% акцій "Укртатнафти". !zn
Читайте також:
Припиненням продажу бензину заправками Коломойського зайнявся АМКУ
Російському бізнесу в Україні заважають конфлікти з силовиками і податковою, - посольство РФ