Україна приємно дивує – Rzeczpospolita

Поділитися
Україна приємно дивує – Rzeczpospolita Курс гривні зміцнився © happystock / Depositphotos
Гривня є валютою, яка зміцнилася щодо долара найбільше в світі в цьому році.

Українська гривня в цьому році зміцнилася краще, ніж золото (13,5 відсотка) і срібло (9,4 відсотка). Щодо долара вона рухалася краще, ніж польський злотий, який ослаб на 4,7 відсотка, або угорський форинт, що втратив 7,6 відсотка. Звичайно, українська валюта все ще набагато слабкіше, ніж до війни в Донбасі. У п'ятницю за 1 долар давали 23,9 гривні, а на кінець 2013 року обмінний курс становив менше ніж 10 гривень, пише польська газета Rzeczpospolita.

Автор Хубрет Козіел (Hubert Kozieł) пише, що зміцнення гривні в цьому році в основному пояснюється поліпшенням економічної ситуації в Україні. Країна входить до невеликої групи країн, де міжнародні інститути в останні місяці підвищили свої економічні прогнози. У той час як у 2018 році ВВП України збільшився на 3,3 відсотка, Світовий банк підвищив свій прогноз на цей рік з 2,7 до 3,4 відсотка. Очікується 3,7% зростання у 2020 році. Міжнародний валютний фонд прогнозує 3% зростання в цьому і наступному році (але також підвищив прогнози). У 2020 році Міністерство економічного розвитку і торгівлі України очікує навіть 4,8 відсотка.

"Високе економічне зростання в Україні в цьому і минулому році багато в чому є результатом рекордних врожаїв і двозначного підвищення заробітної плати. Зростання заробітної плати додатково стимулює міграцію робочої сили, яка спонукає українських роботодавців підвищувати платню, щоб уповільнити відтік працівників", - пише Олег Варфоломєєв, аналітик з фонду Джеймстауна.

Він також відзначає значне поліпшення умов ведення бізнесу.

"Україна також домагається прогресу у рейтингу Світового банку Doing Business, де зараз країна займає 64 місце. У 2012 році Україна була на 152 місці.

Цей оптимізм, що супроводжує зміну влади в цьому році, означав, що цієї осені індекси ділових і споживчих настроїв нарешті повернулися до рівнів, які були до кризи, додає аналітик.

Проте, Україна є однією з найбідніших країн в Європі. Згідно з розрахунками МВФ, ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності) становить 9,8 тисячі доларів, у той час як у Польщі цей показник сягає майже 34 тисяч доларів, в Румунії - 28 тисяч доларів, а в Білорусі - 20,6 тис доларів. Київська влада веде переговори з МВФ про розблокування кредитної допомоги. Від $ 3,9 млрд кредиту МВФ, виданого у 2018 році, виплачено тільки перший транш.

Раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's назвали занадто оптимістичним прогноз українського уряду щодо зростання ВВП до 7% на рік. Попри поліпшення макроекономічної стабільності, спокійний транзит влади після виборів і підвищення ймовірності продовження реформ, таке зростання до 2021 року є важкодосяжними.

Докладніше про потенціали зростання ВВП України читайте у статті Павла Гайдуцького "Зростання ВВП на 40%: як неможливе зробити можливим?" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі