Україна повністю втратила довіру інвесторів, навіть в особі дружніх країн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна повністю втратила довіру інвесторів, навіть в особі дружніх країн З кожним роком частка України у світових обсягах інвестицій скорочується.
На думку експерта, тепер основним об'єктом уваги мають стати мігранти та діаспора як головні і стабільні інвестори країни.

Україна протягом 23 років знаходиться в групі непривабливих для інвесторів країн. І з кожним роком частка України у світових обсягах інвестицій скорочується. Так у 2013-му році вона становила вже менше 0,2%.

Читайте також: Українські "реформи" і народ: критерії несумісності

Про це пише у своїй статті для ZN.UA доктор економічних наук Андрій Гайдуцький. За його словами, про вкрай низький рівень інтересу та довіри інвесторів до України можна судити і по структурі прямих інвестицій в розрізі країн-донорів.

Майже кожен рік в Україні зростає частка інвестицій з Кіпру та Британських (Віргінських) Островів. Але ці вкладення важко назвати іноземними, оскільки, як відомо, українські компанії відмивають гроші через них. Інші країни-інвестори все менше довіряють Україні, і їхня частка істотно зменшилась. "Тому тут напрошується висновок: в Україну ніхто не вірить", - зазначає експерт.

Крім того, як підкреслює Гайдуцький, шокує те, що головні торгові і дипломатичні партнери України охоче вкладають колосальні обсяги інвестицій в інші країни, але тільки не в Україну. "Здавалося б, Україна як дружня, перспективна країна з ємним ринком повинна б їх зацікавити. Але результати обчислення частки України в інвестиційних вкладеннях кожної з цих країн просто шокують", - зазначає експерт.

За його словами, особливий шок викликає відсутність інтересу до України з боку трьох країн: Німеччини (як найбільшої економіки Європи), Польщі (як найдружньої країни), Росії (як головного торгового партнера). Так Росія за 23 роки вклала в Україну менше 1% своїх інвестицій, Польща - менше 1,5%. Він додає, що сподіватися на те, що ситуація зміниться найближчим часом, не варто.

Однак він зазначає, що Україна може піти іншим шляхом. Досвід ряду країн показує, що в разі повної недовіри з боку іноземних інвесторів влада звертає увагу на своїх мігрантів і діаспори, які проживають за кордоном і які заробляють щороку колосальні кошти. І Україна має таку можливість.

Наприклад, згідно зі статистикою, українські мігранти в середньому перерахували на батьківщину у шість разів більше, ніж вклали іноземні інвестори. А якщо врахувати перекази за незареєстрованими каналами, то в 23 рази більше.

Як зазначає Гайдуцький, щоб поліпшити свій інвестиційний клімат, Україні потрібна нова стратегія залучення іноземного капіталу на 2015-2025 рр .. "Основним об'єктом її уваги повинні стати мігранти, діаспора та їхні домогосподарства в Україні як головні і стабільні інвестори країни", - резюмує економіст.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі