Першим і надзвичайно важливим кроком на шляху до якісних змін у зайнятості має бути забезпечення справедливої винагороди за працю у вигляді конкурентної заробітної плати. Для цього країна повинна повністю свідомо і відповідально відмовитися від сумнівної переваги використання концепції дешевої робочої сили як у приватному бізнесі, так і в публічному секторі.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Новак. На її думку, якісні зміни в зайнятості неможливі без досягнення адекватного співвідношення у рамках інноваційного процесу вкладів працівника (мотивація до праці та професійного розвитку), держави (інноваційна політика) і роботодавця (продукування та впровадження інновацій).
"Важливим є розвиток сервісної інфраструктури - мережевих товариств для пошуку партнерів та обміну ідеями, бізнес-інкубаторів, ринків пропозиції консультаційних послуг (юридичних, бухгалтерських, податкових), послуг коворкінгу (co-working), соціального супроводу інноваційної активності через недержавні фонди, механізми фандрейзингу (fundraising), краудфандингу (crowdfunding) та інші схеми фінансування. У країні необхідно створити повноцінний інвестиційний цикл і екосистему для розвитку стартапів із залученням університетів, бізнес-шкіл, технопарків та інших спеціалізованих соціальних інститутів. Необхідні системні дії держави щодо реалізації сприятливої інноваційної, податкової і кредитної політики, зняття регуляторних бар'єрів, розвитку публічно-приватного партнерства", - йдеться в статті.