Україна повинна виграти суперечку проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі у березні – Порошенко

Поділитися
Україна повинна виграти суперечку проти Порошенко озвучив свої очікування від суперечки "Нафтогазу" та "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі © Сайт президента України
Розрив "грабіжницького контракту" з "Газпромом" дозволить Україні знизити тарифи, заявив президент України.

Українська сторона очікує від Стокгольмського арбітражу рішення на користь української сторони у спорі між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" в березні наступного року, заявив президент України Петро Порошенко.

"Ми очікуємо, що в березні Україна виграє арбітраж в Стокгольмі", - цитує "Інтерфакс-Україна" заяву Порошенка на відкритті заводу в Тернопільській області

Президент зазначив, що за підсумками даного судового рішення Україна зможе розірвати "грабіжницький контракт з Газпромом.

"Доведено, що Газпром постачав нам газ за завищеними цінами, знизимо ці ціни і знизимо тарифи", - уклав він.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року "Нафтогаз" збільшив позовні вимоги до "Газпрому" до 28,3 млрд. Національний регулятор мав до ПАТ "Газпром" претензії щодо контракту на купівлю газу в сумі $ 18,1 млрд. З них суми $ 14,2 млрд стосувалася переплата за дорогий газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. Вимоги за транзитним контрактом склали $ 10,2 млрд.

У свою чергу ПАТ "Газпром" висунув НАК "Нафтогазу України" претензії, що стосуються контракту на постачання газу:$ 29,2 млрд – санкції за принципом "бери або плати" за 2012-2014 роки та третій квартал 2015 року;$ 2,2 – спірна ціна на газ у четвертому кварталі 2013 року і другому - 2014 року. Вимоги за транзитним контрактом становили $ 6млн і стосувалися 5 млн куб. м. балансуючого газу.

"Нафтогаз України" за "транзитним" позовом вимагав передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі