Україна так і залишиться експортною країною, що постачає на інші ринки дешеву сировину, якщо не усвідомить нагальну необхідність реформування самої структури своєї економіки. Сировинним придаткам в кризу доводиться найгірше, тому що глобальне скорочення попиту неминуче призводить до зниження цін на сировинні товари. Зате витрати сировинних економік на імпорт готової продукції зростають у рази, адже імпорт треба купувати за валюту.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, МВФ не дарма в своєму огляді глобальної економіки попереджає країни з ринками, що розвиваються, про те, що саме вони найбільш уразливі в періоди стагнації світової економіки і ризики для них посилюються, бо починаючи з 2000-х років структурні реформи в цих країнах істотно сповільнилися.
У той же час, на думку МВФ, Україна не повинна втратити черговий шанс провести реформи, адже більшість ефективних трансформацій проводяться на початку виборчого мандата влади. "Але для збільшення продуктивності слід почати з підвищення ефективності управління і забезпечення доступу реального сектора до кредитних ресурсів - з двох основних бар'єрів, що обмежують економічне зростання", - відзначає оглядачка.
На її думку, не варто забувати країнам також про лібералізацію внутрішніх фінансів і стимулювання ринку праці. Проведення масштабних реформ дозволить в середньостроковій перспективі подвоїти швидкість зближення рівня життя в країнах, що розвиваються, та розвинених економіках.
Національний банк України очікує підписання угоди з МВФ і отримання першого траншу вже у 2019 році. Виходячи з цього складався макропрогноз НБУ на поточний і 2020-2021 роки. Як повідомлялося, МВФ прибуде в Україну з робочим візитом через кілька тижнів.
Детальніше про проблеми світової економіки та місце в ній України читайте в статті Юлії Самаєвої "Про ризики глобальні та окремі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".