З системних заходів можна виділити подальший курс на валютну лібералізацію. Бізнесу треба дати можливість пізніше повертати валюту в країну. Завдяки цьому, компанії зможуть пропонувати своїм потенційним клієнтам більш вигідні умови, щоб вигравати конкуренцію у інших фірм. Більше того, необхідні кредитування і страхування зовнішньоторговельних операцій.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Віталій Кузьмін, економічний експерт, керуючий партнер WDD Group. За його словами, світова практика показує, що це також завдання держави. Самі по собі ці дії часто збиткові, а тому не будуть проводитися приватними банківськими структурами.
"Якщо ці кроки не будуть зроблені, то про будь-який підйом промисловості не може бути й мови. Але саме вона має найбільший нереалізований потенціал з усіх сфер і може потягти вперед всю економіку. Складаючи близько 12% ВВП, при зростанні в 20% в рік промисловість дасть плюс 2,4% до ВВП - це більше, ніж в цілому зростання економіки України за 2017 р., - підкреслює експерт. - Не слід також забувати і про IT. У 2017 р. ця сфера принесла Україні близько 3,6 млрд дол. і становила близько 3% ВВП. При цьому сам по собі сектор легко може рости на 25-30% в рік ще дуже довго. Якщо у фірм буде достатньо капіталу, умови доступу до якого будуть аналогічні американському або навіть індійському ринку, вони зможуть демонструвати подібні показники. Отже, ми говоримо ще про плюс 1% росту ВВП".
Детальніше про стан української економіки читайте в статті Віталія Кузьміна "Повзуче зростання економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".