Україна повинна мінімізувати енергетичний компонент гібридної війни Кремля - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна повинна мінімізувати енергетичний компонент гібридної війни Кремля - експерт Потужність українських АЕС можна збільшити на 10% © Википедия
Газові постачання і ядерна сфера є лише одним з компонентів гібридної війни Кремля. Експерт радить дотримуватися стратегії.

Україна повинна продовжувати співпрацю в ядерній сфері з компанією Westinghouse, а також продовжувати реверсні закупівлі газу в Європі. Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Гончар (центр глобалістики "Стратегія ХХІ").

Автор нагадує, що 16 березня президент і генеральний директор Westinghouse Electric Company Денні Родерік сказав, що компанія має значний досвід щодо поліпшення ефективності існуючих реакторів. "Такі роботи можуть відкласти необхідність будівництва нових енергоблоків і станцій. Для проведення таких робіт потрібні відносно невеликі витрати, але вони дадуть змогу збільшити продуктивність станцій на 8–10%", - констатував він. В умовах України такий апгрейд буде рівнозначний будівництву ще одного енергоблоку ВВЕР потужністю 1 ГВт.

При цьому вже 25 березня 25 березня департамент інформації та друку МЗС Росії вибухнув спеціальним коментарем, у якому серед іншого стверджувалося: "…питання безпечної експлуатації АЕС, очевидно, не є пріоритетними для "Вестінгауз".

Але як нагадує експерт, на ряді АЕС, побудованих у світі за радянськими проектами, виконано комплекси робіт з підвищення теплової потужності енергоблоків. Окрім АЕС "Ловіза" у Фінляндії, на АЕС "Пакш" в Угорщині - до рівня 108%, на АЕС "Богуніце" у Словаччині - до рівня 104%, на АЕС "Моховце" у тій же Словаччині - до рівня 107%.

Автор пише, що "під штучним приводом гаданої дешевизни імпорту газу з Росії залишки газо-кремлівського лобі в Україні та фаворити-олігархи нової влади намагатимуться впливати на уряд і "Нафтогаз", щоб той припинив закупівлі за реверсом. А далі, після відмови європейських партнерів мати справу з "Нафтогазом", знову виникне безальтернативність "Газпрому" з іншим рівнем цін".

"Як показує досвід останніх трьох років у газовому секторі, цілком можливо, доцільно та економічно обґрунтовано знизити закупівлі газу в Росії. Окрики з Москви є індикатором того, що в ядерній сфері теж є такі можливості, і їх треба використовувати. І в жодному разі не припиняти імпорту газу за реверсом. Так можна мінімізувати вплив енергетичного компонента гібридної війни", - відзначає експерт.

Докладніше читайте в матеріалі Михайла Гончара "Газо-ядерні гримаси Кремля" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі