Перше місце в рейтингу найбільш перспективних економік, що розвиваються в цьому році зайняла Південна Корея, друге місце дісталося Катару, третє - Китаю, пише Bloomberg.
Кожен рік журнал Bloomberg Markets публікує два рейтингу - рейтинг найперспективніших ринків, що розвиваються, і рейтинг найбільш перспективних "прикордонних" ринків. "Прикордонні" ринки менше і більш закриті, проте представляють інтерес для іноземних інвесторів.
Четверте місце в рейтингу країн займає ОАЕ, п'яте - Чилі. Росія за рік погіршила свої позиції, опустившись з 14-го на 22-й рядок. Тим самим РФ поступилася Латвії, Польщі, Колумбії, Туреччини та Марокко. За Росією в рейтингу йдуть тільки Греція, Індія та Єгипет.
Як йдеться у публікації агентства, у таких великих країнах як Росія і Бразилія передбачаються серйозні проблеми через низькы ціни на нафту і санкції. Як стверджує фінансист Марк Мобіус, в цьому році зростання фондових ринків усіх країн випередить зростання в США, Європі і Японії.
Що стосується рейтингу перспективних "прикордонних" ринків, то в першу п'ятірку найбільш перспективних увійшли Саудівська Аравія, Естонія, Словаччина, Литва та Бахрейн. Всього в цьому рейтингу 19 позицій. Україна посідає у цьому рейтингу лише 18-ту сходинку, випереджаючи лише Венесуелу.
Раніше Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило довгостроковий і короткостроковий валютні рейтинги РФ до "BB+/B" з "BBB-/A-3", прогноз рейтингів - "негативний". Таким чином рейтинг Росії за версією агенції перестав бути інвестиційним.
Раніше в січні два інших великих рейтингових агентства Fitch і Moody's знизили кредитний рейтинг Росії до останньої сходинки до категорії, яку інвестори позначають як "інвестиційну" з негативним прогнозом.