Попередньо будуть проведені консультації з іноземними операторами ГТС, які відповідають вимогам, визначеним частиною першою ст 21 Закону України "Про ринок газу".
На основі аналізу будуть підготовлені умови конкурсу на залучення одного або кількох партнерів ГТС у ВАТ "Магістральні газопроводи України".
Міністерство енергетики та вугільної промисловості разом з Міністерством закордонних справ доручено у десятиденний термін сповістити іноземних операторів ГТС про проведення консультацій.
Цим же рішенням Кабмін створив робочу групу, яка буде займатися пошуком і відбором міжнародних партнерів для спільного управління українською ГТС.
Головою робочої групи призначено віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.
В її склад увійшли міністр та інші представники Міненерговугілля, держсекретар Мінекономрозвитку, член наглядової ради НАК "Нафтогаз України", в. о. голови правління ВАТ "МГУ", в. о. голови комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, член НКРЕКП, представники Єврокомісії та Секретаріату енергетичного співтовариства, посольства США в Україні.
За інформацією джерела ZN.UA в Кабміні, найбільш вірогідними міжнародними партнерами є Snam (Італія) і Eustream (Словаччина).
Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" знайшов ще двох потенційних партнерів, яких можуть залучити до управління ГТС. НАК в грудні підписав меморандум з голландською компанією Gasunie і французькою GRTgaz про співпрацю.
Нагадаємо, в квітні "Нафтогаз" підписав з компаніями Snam і Eustream меморандум про співпрацю при використанні ГТС України.
Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що без залучення міжнародного партнера до управління ГТС домогтися перенесення точок продажу російського газу на східний кордон не вдасться.