Індекс розраховується на базі 42 показників, об'єднаних у 5 категорій: розмір держави (розмір податкових ставок, кількість держпідприємств та ін), захист прав власності, стабільність валюти, свобода міжнародної торгівлі та державне регулювання.
За даними рейтингу, за рік Україна піднялася зі 149 на 134 місце, проте все ще входить в число країн світу з найнижчим рівнем економічної свободи.
Очолюють рейтинг в цьому році Гонконг і Сінгапур. У ТОП-10 входять також Нова Зеландія, Швейцарія, Ірландія, США, Грузія, Маврикій, Сполучене Королівство, Австралія та Канада. США і Канада повернулися в ТОП країн після того, як кілька років розташовувалися нижче в рейтингу. Німеччина займає 20-позицію, Японія - 41-шу, Італія - 54, Франція - 57, Мексика - 82, Росія - 87.
Серед 10 країн з найнижчим рейтингом: : Судан, Гвінея-Бісау, Ангола, Центральноафриканська Республіка, Республіка Конго, Сирія, Алжир, Аргентина, Лівія і, нарешті, Венесуела.
Раніше повідомлялося, що за рівнем людського розвитку, згідно рейтингу ООН, Україна посідає 88 позицію серед 189 країн світу.