Україна отримає наступний транш кредиту Міжнародного валютного фонду в розмірі близько $ 1,9 млрд протягом цього року, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch.
На їхню думку, постійна взаємодія з МВФ та іншими міжнародними партнерами залишається ключовою умовою доступу України до зовнішнього фінансування для обслуговування держборгу в 2020-2021 роках.
Висунення Якова Смолія на посаду голови Національного банку України повинно знизити невизначеність щодо стійкості та незалежності регулятора, зазначають в Fitch.
На думку аналітиків агентства, підвищення облікової ставки НБУ свідчить про те, що регулятор, як і раніше зосереджений на скороченні інфляції в рамках запланованого переходу до інфляційного таргетування.
Петро Порошенко висловив сподівання, що Україна зможе отримати черговий транш уже в квітні. Він вважає, що країна на 80% виконала вимоги МВФ.
Також, за словами Президента, уряд готовий врегулювати на вимогу Фонду ціни на газ для побутових потреб.
У середу, 24 січня, у Давосі Петро Порошенко зустрівся з головою МВФ Крістіан Лагард та запевнив її, що Україна готова продовжувати конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
У свою чергу, керівник Фонду висловила надію, що Україна продовжуватиме виконувати умови програми співпраці, а Національний банк України отримає незалежне та професійне керівництво.
Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.
Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".