Незважаючи на анексію Криму і війну в Донбасі, Україна втратила лише три позиції і опустилася c 76-го на 79 місце у рейтингу глобальної конкурентоспроможності (Global Competitiveness Index 2015, GCI), який щороку складається Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ).
Рейтинг формується на основі статистики за попередній рік і опитувань підприємців на початку року.
Примітно, що потерпаюча від падіння цін на нафту Росія піднялася в рейтингу конкурентоспроможності відразу на 8 щаблів - з 53-го на 45-е місце.
Перше місце в GCI вже сім років поспіль посідає Швейцарія, друге місце зберіг Сінгапур, третє - США. Німеччина піднялася з п'ятої на четверту сходинку, Нідерланди - з восьмої на п'яту. Як і раніше на 6 і 7 місцях знаходяться Японія і Гонконг. Фінляндія опустилася з четвертої позиції на восьму - найгірший результат цієї країни за всю історію GCI. Замикають Топ-10 Швеція та Великобританія.
Китай, чия економіка була визнана МВФ найбільшою в світі, залишився на 28 місці.
Бразилія в цьому році втратила значно – опустилася відразу з 57 на 75 місце. Індія, навпаки, піднялася з 71-го на 55-е.
З країн СНД найбільш високі позиції в рейтингу зайняли Азербайджан (опустився з 38-го на 40-е місце) і Казахстан (піднявся з 50-го на 42-е місце).
Недалеко, але все ж нижче від України в рейтингу також розташувалися Греція (81 місце), Вірменія (82), Молдова (84), Сербія (94), Аргентина (106).
Останньою в рейтингу другий рік поспіль є Гвінея.
Індекс глобальної конкурентоспроможності ВЕФ включає 12 показників конкурентоспроможності і складається щорічно з 1979 року на основі відкритої інформації, а також з урахуванням думок декількох тисяч експертів з більш ніж 100 країн світу.
Всесвітній економічний форум - швейцарська неурядова організація, створена в 1971 році і найбільш відома організацією щорічних зустрічей у Давосі. Членами форуму є близько 1000 великих компаній і організацій з різних країн світу.