Згідно з доповіддю, складеною на основі статистики по кожній країні за 2014 рік (останній рік, доступний для порівняння даних), Гонконг знову очолив світовий рейтинг, за ним йдуть Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Канада, Грузія, Ірландія, Маврикій і Об'єднані Арабські Емірати. Австралія і Великобританія знаходяться на 10-й позиції. При цьому Литва зайняла 15-е місце, Естонія – 19-е, Польща – 40-е, а Росія – 102-е.
Результати України в ключових компонентах економічної свободи (за десятибальною системою, де 10 – найбільший показник економічної свободи), в порівнянні з результатами за попередній рік: розмір держави в економіці: показник впав до 6,5 з 6,8; стан правової системи і прав власності: показник виріс до 4,9 з 4,8; забезпеченість грошей: показник впав до 5,9 з 6,5; свобода міжнародної торгівлі: показник впав до 6,0 з 6,8; регулювання банківської сфери, бізнесу і ринку праці: показник виріс до 6,7 з 6,2.
Голова УТЕС Мар'ян Заблоцький прокоментував рейтинг: "На відміну від рейтингу Doing Business, на який, як правило, формально орієнтований наш Кабмін, рейтинги економічної свободи оцінюють важливіші, фундаментальні показники. Який сенс того, що чиновники, скажімо, трохи прискорили доступ до електромереж, якщо при цьому громадяни країни залишаються невільними в своїх діях? Наприклад, держава обмежує права громадян придбати землю сільгосппризначення і працювати на ній".
Інститут Фрейзера випускає щорічну всесвітню доповідь про економічну свободу у співпраці з "Мережею економічної свободи" – групою незалежних дослідницьких і навчальних закладів з майже 100 країн і територій.
Україна у 2015 році піднялася в рейтингу Doing Business на 13 позицій, посівши 83 місце. Експерти Світового банку відзначили, що ключовою реформою, яка сприяла підвищенню рейтингу, є спрощення реєстрації бізнесу. Водночас, проблемними для бізнесу в Україні залишаються підключення до електромереж, отримання дозволів на будівництво, ведення транскордонної торгівлі і процедура банкрутства.