Україна оновила рекорд з імпорту овочів

Поділитися
Україна оновила рекорд з імпорту овочів © freeimages.com
Максимальний обсяг імпорту овочів до нинішнього року був зафіксований в сезоні 2009-2010 років.

Імпорт овочів в Україну в сезоні 2018-2019 років істотно перевищив рекорд минулих років, який тримався дев'ять років – з сезону 2009-2010 років. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Наголошується, що в сезоні 2009-2010 років імпорт овочів в країну за сезон вперше перевищив 200 тисяч тонн і склав 208,5 тисяч тонн.

З тих пір, обсяг імпорту овочів навіть не наближався до позначки в 200 тисяч тонн, але в минулому сезоні він перевищив попередній рекорд відразу на 27% і досяг 264,1 тисяч тонн.

Також наголошується, що в 2018-2019 роках обсяги імпорту перевищили показник попереднього сезону в натуральному вираженні більш ніж в два рази. За останні ж два сезони обсяги імпорту зросли більш ніж у три рази.

"У вартісному вимірі темпи зростання були трохи нижче, за рахунок збільшення питомої ваги традиційних недорогих овочів і картоплі в структурі імпорту. Всього за сезон іноземні постачальники овочів і картоплі заробили в Україні 155 млн доларів", - відзначають аналітики.

При цьому, якщо говорити про імпорт у вартісному вимірі, то витрати на імпорт овочів в Україну в сезоні 2018-2019 років були нижчими, ніж 2012/13 та 2013/14 роках.

Головними позиціями імпорту овочів в Україну у вартісному вимірі були томати, цибулю, перець і огірки.

За обсягом імпорту лідерство вперше в історії захопив цибуля ріпчаста, якого було ввезено за минулий сезон цілих 87 тисяч тонн – у 26 разів більше, ніж сезоном раніше.

Також було імпортовано 66 тисяч тонн томатів, 18,3 тисяч тонн товарної картоплі, 14,7 тисяч тонн огірків, 11,8 тисячі тонн перцю, 9,5 тисяч тонн різних капуст і 7,5 тисяч тонн моркви. Фактично Україна наростила імпорт майже всіх без винятку позицій овочів і картоплі, включаючи салатні культури і зелень.

Прогнози на врожай овочів в сезоні 2019-2020 років були оптимістичними, проте вже в серпні, під час збирання нового врожаю, Україна почала активно імпортувати картоплю, чого раніше ніколи не було.

"Очікується, що у вересні буде перевищено черговий рекорд імпорту картоплі, так як ціни на нього продовжують зростати, незважаючи на очікуване збільшення загального обсягу виробництва картоплі і хороше просування його прибирання", - відзначають аналітики.

Повідомлялося, що вперше в історії Польща стала найбільшим ринком для українського експорту. Польща випередила Росію, свідчать дані Державної податкової служби України за чотири місяці 2019 року. Частка Польщі в українському експорті становила 6,7 відсотка. На другому місці Росія (6,2%), яка випередила Єгипет (5,3%), Китай (5,2%), Туреччину (5,2%), Індію (5,2%), Італії (5%), Німеччина (4,5%) і Нідерланди (3,9%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі