Україна обмежила постачання курячого м'яса до країн МС: Росія знайшла у ньому сальмонелу

Поділитися
Україна обмежила постачання курячого м'яса до країн МС: Росія знайшла у ньому сальмонелу В цьому році постачання м'яса птиці з України в країни ТЗ зросли
Через претензії Росії Україна була змушена обмежити постачання курятини в країни Митного союзу. Для українських компаній це загрожує збитками на суму близько 10 млн доларів на місяць.

Російські експерти виявили у продукції українських виробників м'яса курки сальмонелу і лістерію. Через це з 2 травня Держветфітослужба обмежила постачання курятини в країни Митного союзу на невизначений термін.

Як повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк газеті "КоммерсантЪ-Україна", невідповідність за мікробіологічними показниками виявлено у продукції найбільших українських виробників м'яса курки - компанії "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша Ряба") і "Агромарс" (ТМ "Гаврилівські курчата"), а також менш великих виробників м'ясної продукції - "Тавр-Плюс" "Елітекс".

За його словами, у зв'язку зі зверненням російської сторони Держветфітослужба пішла на самообмеження поставок в країни МС.

"Під час досліджень партій м'яса птиці та іншої м'ясної продукції з України у наших російських колег виникли підозри щодо вмісту в продукції певних речовин. Тому ми призупинили експорт, щоб провести певні дослідження, і якщо підозри російських колег підтвердяться, то нами будуть прийняті спільні заходи аж до зупинки виробництва", - заявив Бісюк.

Виробники спростовують претензії до своєї продукції. За словами директора з загальних питань "Агромарс" Олексія Марченка, на підприємстві перевіряється кожна партія. Він не виключає, що знайдені в продукції речовини могли потрапити в неї у процесі транспортування продукції третіми особами, за яких компанія не несе відповідальності.

Іван Бісюк також вважає можливим, що речовини потрапили в продукцію під час її транспортування. "Зараз ми робимо спільні дослідження. Якщо сальмонельоз є на підприємстві, приховати його неможливо", - заявив заступник міністра.

Заборона на експорт у країни Митного союзу - Росію, Білорусь і Казахстан - означає для українських компаній втрату прибутку на суму близько 10 млн доларів на місяць. Це найбільший для України ринок збуту м'яса птиці, на який припадає близько 70% експортних постачань. За даними Держстату, в 2012 році туди було відвантажено 54,61 тис. т на суму 111,72 млн доларів. Найбільшими експортерами є "Миронівський хлібопродукт" і "Агромарс", на частку яких припадає понад 80% загальних постачань.

На думку експертів, у разі закриття Росією ринку збуту для продукції з України на його повторне відкриття може піти від 2-3 тижнів до 2-3 місяців.

Нагадаємо, у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія. Це звинувачення було знято лише у квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями, а постачання відновилися лише у травні.

В результаті, за підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на постачання в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував понад 26 млн доларів. !zn

Читайте також:

Митний союз підвищив мита на імпорт молочної продукції

Росія послабила контроль за якістю українських сирів

Путін заявив, що відмова України від МС загрожує їй деіндустріалізацією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі