Місце хаба між Європою і Азією, так само як і ключового вузла нового Шовкового шляху благополучно зайняла Білорусь. Про це пише економічний оглядач Денис Лавникевич у своїй статті для DT.UA.
" Втім, це зовсім не заслуга Олександра Лукашенка. Білорусь - природний логістичний перехрестя. Країна знаходиться на ключових транспортних маршрутах, що зв'язують Західну Європу зі Сходом, Чорноморське узбережжя з країнами Балтійського моря", - зазначає він.
За словами автора, в Мінську відразу зрозуміли, що на маршруті нового Шовкового шляху Білорусь - найвужче місце, що з'єднує Євразійський економічний союз з Європейським Союзом.
"Офіційний Мінськ почав просто продавати своє географічне положення, погодившись на створення анклаву китайської економіки у Східній Європі. Китайцям виділили величезну ділянку землі під Мінськом (не питаючи думки місцевого населення), де було створено Китайсько-білоруський індустріальний парк "Великий камінь". Сьогодні там триває активне створення сухого порту та комплексного логістичного центру. По суті, створено два вузлові майданчики економічного пояса Шовкового шляху: округ в Урумчі Синьцзян-Уйгурському автономному районі КНР і "Великий камінь" в Білорусі", - додає Лавникевич.
На створення інфраструктури першої черги "Великого каменя" Пекін вже виділив понад 500 млн дол. Найбільша логістична компанія Китаю China Merchants планує інвестувати в логістичний центр ще понад 500 млн дол. до 2020 р.
При цьому Україна не підійшла Китаю, як мінімум, з двох причин: через війни на сході і слабкої інфраструктури на заході країни.
Детальний аналіз положень Національної транспортну стратегію України до 2030 року читайте у статті Дениса Лавникевича "Drive Ukraine 2030": критичний розбір" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".