Верховний суд РФ відхилив касаційну скаргу України, в якій оскаржуються рішення судів нижчих інстанцій щодо спору відносно компенсації "Татнафті" $ 112 млн і відсотків в рамках справи "Укртатнафти". Про це йдеться в матеріалах суду.
Україна оскаржувала рішення Арбітражного суду Ставропольського краю, що винесене в березні 2019 року, та постанову Арбітражного суду Північно-Кавказького округу від 21 червня по тій же справі.
У скарзі Україна скаржилася на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Між тим у рішенні Верховного суду сказано: "Підстав для перегляду прийнятих по даній справі судових актів у судовому засіданні Судової колегії з економічних спорів Верховного суду Російської Федерації не встановлено".
Раніше повідомлялося, що "Татнафта" звернулася в Арбітражний суд міста Москви з наміром конфіскувати майно України. Це випливає з позовної вимоги в суд.
Україна програла суперечку з "Татнефтью" в Міжнародному комерційному арбітражі на 112 млн дол. у справі "захоплення" акцій "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) групою "Приват" у 2007 році.
Потім Україна подала апеляцію на рішення про виплату 112 млн дол. російської "Татнефти".
Повідомлялося, що "Укртатнафта" є спірним активом для України і Татарстану. "Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнефть", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнефти". Однак у результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до Ігоря Коломойського і Олександра Ярославського.