Україна не виключає подання скарги до СОТ через блокування імпорту Росією

Поділитися
Україна не виключає подання скарги до СОТ через блокування імпорту Росією © st.free-lance.ru
Уряд розгляне можливість звернення до СОТ щодо дій митниці Росії через посилення контролю щодо українських експортерів, що призвело до часткового блокування імпорту товарів з України.

Робоча група при Кабміні до понеділка, 19 серпня, підготує чіткий план дій щодо проблеми з українським імпортом на російській митниці. Одним з можливих варіантів подальших дій України у цьому документі може стати подання скарги до СОТ на дії Федеральної митної служби РФ.

Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов у коментарі журналістам у п'ятницю, 16 серпня.

"У понеділок у нас буде готовий чіткий план дій і я, звісно, можу відразу сказати, що він буде передбачати це", - сказав Прасолов на запитання журналістів щодо можливості звернення України до СОТ.

- СОТ нічого не знає про "торговельної війни" між Україною і Росією

Відзначимо, раніше у самій СОТ заявляли, що їм невідомо про торговельну суперечку між Україною і Росією. Зокрема, в організації повідомили, що офіційний Київ поки що не просив про допомогу у врегулюванні цього конфлікту, а СОТ самостійно не ініціює які-небудь дії щодо будь-якої країни.

Раніше в Європейській комісії закликали Україну і Росію якомога швидше врегулювати торговельну суперечку у відповідності з правилами та зобов'язаннями СОТ.

Крім того, повідомлялося, що Україна збирається підняти питання про проблеми з проходженням її продукції через кордон Росії на зборах ради Євразійської економічної комісії.

Ситуація з українським імпортом навіть вийшла на найвищий рівень: 16 серпня президенти України і РФ Віктор Янукович і Володимир Путін обговорили у телефонній розмові питання двостороннього співробітництва, у тому числі пов'язані з митним оформленням вантажів на російсько-українському кордоні. Зокрема, Янукович висловив стурбованість процесами, що відбуваються.

Як повідомлялося раніше, за даними Федерації роботодавців України (ФРУ), з 14 серпня поточного року митна служба Росії включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час заблокувало постачання товарів з України. ФПУ звернулася до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню торгових суперечок з РФ.

Ряд компаній, у тому числі постачальники овочів і фруктів, а також Метінвест, Global Spirits, Inkerman International і Мілкіленд вже заявили про наявність проблем з митним оформленням товарів на кордоні з Росією, а корпорація Оболонь заморозила експорт продукції у Російську Федерацію. Також надійшла інформація про те, що на підходах до російсько-українського кордону накопичилося близько тисячі вагонів.

Тим не менш, представники української митниці заявляли про відсутність черг на українсько-російському кордоні. Микола Азаров, хоча і визнав наявність певних проблем, закликав ЗМІ "штучно не перебільшувати ситуацію".

Президенти України і РФ 3 обговорили 16 серпня у телефонній розмовіпитання двостороннього співробітництва, у тому числі пов'язані з митним оформленням вантажів на російсько-українському кордоні. !zn

Читайте також:

Україна поскаржиться в Євразійську комісію на "торговельну блокаду" Росії

СОТ нічого не знала про "торговельну війну" між Україною і Росією

Російські прикордонники пояснили, в чому полягає посилений режим на митниці

Азаров попросив не перебільшувати ситуацію з Росією: не все так погано

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі