Україна не може продавати яблука і томати в ЄС

Поділитися
Україна не може продавати яблука і томати в ЄС У ЄС стурбовані якістю експортованих продуктів
Україна може втратити 15% експорту яблук через директиви ЄС.

З 1 вересня зупинений експорт українських яблук і томатів в країни ЄС у зв'язку з набранням чинності директиви Євросоюзу 2019/523, яка регулює поставки овочів і фруктів з країн, що не входять в ЄС. Про це інформує Українська плодоовочева асоціація.

"Підтвердження про те, що українські яблука та томати з 1 вересня не експортуються до ЄС, нам надійшло відразу від декількох експортерів і виробників", - йдеться в повідомленні.

Зазначена директива прийнята 21 березня 2019 року. Вона передбачає посилення заходів захисту ЄС від карантинних шкідливих організмів і стосується поставок яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю та інших видів продукції.

"В рамках директиви, з 1 вересня 2019 року, країни, що не входять до Євросоюзу, зобов'язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення таких карантинних організмів: Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenée) і Tephritidae (non-European)", - пояснили в Асоціації.

Наголошується, що в Україні раніше не було випадків виявлення зазначених організмів, тому компетентний орган - Держпродспоживслужба - вже офіційно запропонувала Єврокомісії прийняти рішення про безперешкодний імпорт цих товарів. Проте офіційної відповіді поки не надійшло, тому постачати ці товари поки що не можна.

Якщо постачання не будуть розблоковані, то гіпотетичні втрати наших виробників яблук у новому сезоні можуть скласти близько 4-5 млн доларів - це близько 15% всієї експортної виручки, підрахували в Асоціації.

Раніше повідомлялося про те, що Україна стала основним постачальником м'якої пшениці в ЄС. З результатами 2018-2019 маркетингового року Україна експортувала рекордні 50,4 мільйони тонн зернових, зернобобових і борошна, що на 10,5 мільйонів тонн більше, ніж у 2017-2018 маркетинговому році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі