Одним з результатів роботи українського уряду в 2015 році стало створення умов для підвищення енергоефективності економіки, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час програми "10 хвилин з прем'єр-міністромом" у ефірі українських телеканалів у неділю, 13 грудня.
"Щодня ми споживаємо газу на 25% менше, ніж у минулому році. Це на 11 мільйонів доларів в день менше", − уточнив глава уряду.
За його словами, скорочення споживання блакитного палива дозволить заощадити 2 мільярди доларів протягом опалювального сезону.
"Україна додатково збереже 2 мільярди доларів в опалювальний сезон, які ми раніше платили російському "Газпрому". РФ витрачала їх на озброєння, бойовиків і збройну агресію проти України", − підкреслив прем'єр-міністр.
Крім того, Яценюк зазначив, що Україна диверсифікувала імпорт газу і добилася зниження його закупівельної ціни з 500 до, в середньому, 250 доларів за тисячу кубометрів.
Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв підкреслював, що до кінця поточного року запропонована "Газпромом" ціна газу неконкурентна порівняно з пропозиціями на європейському ринку. На перший квартал 2016 року (до терміну закінчення дії "зимового пакету") "Нафтогаз" чекає від "Газпрому" більш вигідної пропозиції. Україна розраховує, що "Газпром" знизить ціну на газ до $ 210, говорив Демчишин.
У свою чергу "Газпром" заявив, що не чекає відновлення Україною закупівель російського газу до кінця 2015 року. При цьому Росія хоче знати, скільки газу Україна збирається купити в першому кварталі 2016 року. У зв'язку з цим "Газпром" запросив у НАК "Нафтогазу України" гарантійний лист за обсягом закупівель до кінця березня.
Планується, що ціна на російський газ для України на 2016 рік буде узгоджена до 20 грудня.
З початку 2015 року, за підсумками листопада, Україна імпортувала в цілому 16,2 млрд куб. м газу з Європи і Росії. У порівнянні з минулим роком, імпорт скоротився на 9,5%, або на 1,7 млрд куб. м.
При цьому, ситуація з джерелами імпорту кардинально змінилася: залежність від газу з РФ зменшилася в 2,2 рази (6,2 млрд куб. м проти 13,9 млрд куб. м в минулому році), тоді як реверс із Європи збільшився в 2,5 рази (10 млрд куб. м проти 4 млрд куб. м в 2014 році).