Україна може запустити нову програму з МВФ наприкінці року — заступник голови АП

Поділитися
Україна може запустити нову програму з МВФ наприкінці року — заступник голови АП © mignews.com.ua
В АП почали думати над новою програмою з МВФ на 3-4 роки.

Україна працює над підготовкою до можливого запуску в кінці 2019 року нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на 3-4 роки. Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента (FG) Олексій Гончарук в інтерв'ю "НВ. Бізнес".

"Ми зараз дійсно почали думати над новою програмою з МВФ на 3-4 роки, щоб можна було запустити її в кінці року, якщо для цього з'являться необхідні умови", – сказав він.

"У ній ми спробуємо закласти структурні реформи, які за ці роки виведуть країну на якісно інший рівень", - додав заступник глави АП.

Гончарук зазначив, що для нової програми є хороші стартові умови: протягом останніх 14 кварталів економіка стабільно зростає, хоча і не стрімко, спостерігається прийнятний рівень інфляції і зростання резервів, а також поліпшення показників в рейтингу Doing Business.

За словами заступника голови адміністрації президента, зобов'язання України в рамках програми з Фондом повинні бути виконані, щоб виправдати довіру з боку не тільки МВФ, але і всіх системних інвесторів.

"Щоб Україна була прогнозованою для партнерів країною, яка співпрацює з міжнародними інституціями, якій довіряють, ... необхідно виконувати взяті на себе зобов'язання, а не розробляти екзотичні сценарії", - сказав Гончарук.

На його думку, умови добре підготовленої програми МВФ можна використовувати для того, щоб здійснити економічний прорив і стати "Східноєвропейським тигром".

"Але для цього нам треба влітку і восени дуже добре попрацювати для збереження фінансової стабільності. У нас відмінна команда, конструктивний робочий контакт з Національним банком України і Міністерством фінансів. Тому все необхідне у нас для цього є", – зазначив заступник глави АП.

Він підкреслив, що зараз треба бути дуже обережними з будь-якими зробленими кроками, які можуть призвести до нестабільності, нерозуміння з боку міжнародних партнерів, або призвести до втрати надходжень до державного бюджету.

Коментуючи можливу заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, проти чого заперечує МВФ, Гончарук заявив, що це частина передвиборчої програми президента, тому позиція Адміністрації - працювати на якнайшвидше його впровадження.

"Для мене це лише питання часу введення та окремих деталей. Ввести його з початку 2020 року вже майже неможливо, але це не означає, що це питання потрібно відкладати в довгий ящик", – сказав заступник глави АП.

Нагадаємо, що 29 травня Місія МВФ залишила Київ. Місія готова повернутися в Київ для продовження дискусій щодо нової програми співпраці після проведення парламентських виборів і формування нового уряду.

У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.

У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.

21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з МВФ у розмірі SDR 1 млрд (близько 1,4 млрд доларів), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до 20,1 млрд доларів. Всього програма розрахована 3,9 млрд доларів США макрофінансової допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі