Україна може скористатися вигодою від скорочення експорту зерна з РФ

Поділитися
Експорт РФ скорочений через введення мита з 1 лютого © Тарас Черноморенко
Нішу РФ на світовому ринку зерна займуть ЄС і Україна із-за майбутнього скорочення російського експорту, вважають в Мінсільгоспі США.

Експорт РФ скорочений через введення мита з 1 лютого
Експорт РФ скорочений через введення мита з 1 лютого

Міністерство сільського господарства Сполучених Штатів Америки (USDA) знизило прогноз експорту пшениці з Росії майже на 10% - до 22 млн тонн до 20 млн тонн в 2014-2015 маркетинговому році (з липня по червень).

Фахівці USDA також підвищили прогноз поставок на зовнішні ринки пшениці з України та ЄС у 2014-2015 сільгоспроці на 3% до 30 млн тонн і майже на 7% до 11 млн тонн, йдеться у звіті міністерства "Зерно, світові ринки і торгівля".

"Експорт Росії скорочений як результат експортного мита, яке почне діяти з 1 лютого. Прогнози експорту ЄС і України збільшено, оскільки вони знаходяться в кращій позиції, щоб скористатися вигодою від зниження присутності Росії на ринку", - говориться в звіті Мінсільгоспу США.

Росія з 1 лютого вводить обмеження на експорт зерна у вигляді мита на пшеницю у розмірі 15% від митної вартості плюс 7,5 євро, але не менше 35 євро за 1 тонну. Цим заходом російське правитльство розраховує запобігти різке зростання цін на цей товар на внутрішньому ринку, за рахунок неминучого скорочення експорту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі