Одним з найближчих завдань у роботі Державної комісії з питань співробітництва з СОТ є створення постійно діючого інституту, який буде займатися питаннями співробітництва України зі 3. Новий орган повинен розташовуватися в Женеві, де знаходиться штаб-квартира цієї організації.
Про це журналістам повідомив радник президента - керівник Головного управління з питань міжнародних відносин адміністрації президента Андрій Гончарук.
"Найближчим напрямок роботи комісії - це відповідне інституційне посилення, тобто робота над створенням відповідного інституту безпосередньо в Женеві, який би належним чином на постійній щоденній основі, як це робиться у Брюсселі, займався всіма питаннями, пов'язаними з процесами, що відбуваються у двосторонніх та багатосторонніх відносинах", - сказав Гончарук, який очолює комісію.
За його словами, доцільність створення такого органу обумовлена тим, що близько 60 відсотків валового внутрішнього продукту України зорієнтовано на експорт.
Радник президента також повідомив, що Віктору Януковичу передані пропозиції щодо складу комісії зі співробітництва з СОТ, куди переважно увійшли керівники відповідальних відомств. "Я думаю, що указ щодо складу цієї комісії буде підписано у найближчі дні, на цьому тижні. Після того, як буде підписаний указ про склад державної комісії, думаю, що до кінця місяця - на початку червня відбудеться її перше засідання", - сказав Гончарук.
Він додав, що на засіданні будуть розглянуті всі актуальні питання відносин із СОТ, в тому числі питання перегляду тарифів. !zn
Читайте також:
Президент Литви сумнівається в надійності України як торгового партнера
Кількість ставок, які Україна хоче переглянути, не відповідає умовам СОТ