Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) погодили новий текст меморандуму про економічну та фінансову політику, повідомив журналістам міністр фінансів України Олександр Данилюк.
"У нас є узгоджений меморандум. Він буде після підписання опублікований", - сказав він у четвер, 19 травня. Він зазначив, що остаточне рішення МВФ про надання траншу очікується в кінці червня-початку липня.
Данилюк при цьому підтвердив, що пенсійна реформа є важливою складовою домовленостей з МВФ, однак нічого не сказав щодо підвищення пенсійного віку, і чи передбачено це меморандумом.
У Мінфіні України раніше в офіційному прес-релізі заявили про те, що під час перебування місії в Києві "сторони досягли згоди щодо заходів, необхідних для завершення другого перегляду в рамках програми розширеного фінансування".
В результаті переговорів сторони "узгодили ключові напрямки подальших реформ в Україні". Для успішного перегляду програми МВФ, Україні необхідно "зміцнити свої зусилля для закріплення фінансової стабільності, підвищення прозорості та забезпечення верховенства закону".
У свою чергу в самому МВФ також раніше зазначили, що за останній рік Україна досягла значного прогресу у відновленні економічної стабільності.
Раніше повідомлялося, що місія МВФ завершила свою роботу після більш ніж тижневого перебування в Києві.
У Мінфіні України розраховують на те, щоб до середини травня вийти на фінішну пряму підписання мемерандума з МВФ. В українському відомстві прогнозували, що рада директорів МВФ вже в червні розгляне питання про продовження співпраці з Україною.
Після призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром в середині квітня, новий склад Кабміну прийняв рішення встановити в Україні єдину ціну на газ, як для населення, так і для промисловості. МВФ залишився задоволений підвищенням ціни на газ, заявивши, що єдина ціна допоможе зменшити масштаби корупції в енергосфері і досягти газової незалежності.
Однак, крім рішення щодо цін на газ, Кабміну необхідно провести через Верховну Раду дюжину першочергових реформаторських законів. Вони повинні бути прийняті до літа, тобто, за два тижні травня.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-18 роках Україна встигла отримати лише два транші.
Агентство Fitch Ratings прогнозує, що уряд України зможе домогтися отримання відкладеного траншу МВФ в $ 1,7 млрд на початку третього кварталу 2016 року.