Міністр фінансів України Наталія Яресько очікує переговорів з кредиторами на цьому тижні.
"Я думаю, що на цьому тижні повинні б бути", - сказала вона
Міністр зазначила, що в даний час Україна чекає відповіді від кредиторів на найновіші пропозиції, які вона передала їм близько тижня тому.
Прямі переговори повинні були відбутися минулого тижня, - до часу "Ч", коли стояло питання, розплатиться Україна в строк за єврооблігаціями, або ж втілить свою загрозу ввести мораторій, в результаті чого буде оголошений технічний дефолт.
У той же час джерела відзначали, що прямі переговори заплановані, але дата ще не встановлена.
Мінфін України і комітет кредиторів у спільній заяві від 16 липня за підсумками перших прямих переговорів у Вашингтоні повідомили, що "сторони досягли подальшого прогресу з низки суттєвих питань". Зокрема, було домовлено "зосередити свою увагу на усунення розбіжностей між своїми позиціями". Для того, щоб "якомога швидше фіналізувати умови боргового операції", сторони домовилися про проведення додаткових зустрічей на наступному тижні".
Відзначимо, що МВФ розраховує, що Україна до 31 липня зможе домовитися з кредиторами - на цей день призначено засідання ради директорів фонду, де повинно бути прийнято рішення про виділення другого траншу кредиту в $ 1,7 млн.
Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.
Україна наполягає на списання кредиторами 40% основної суми боргу разом з розстрочкою і скороченням процентної ставки. Кредитори категорично не погоджуються ан списання.
Раніше Мінфін пішов на "поступку" кредиторам, запропонувавши додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, чим зараз прогнозується, показників зростання ВВП.