«Україну потрібно "наситити" людьми, а тоді вони "наситять" економіку грошима». А не навпаки – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Лише гроші партнерів не зможуть забезпечити сталий розвиток України.

Гроші міжнародних партнерів, які Україні пообіцяли виділити на відновлення (понад 50 млрд євро), не зможуть забезпечити сталий розвиток економіки. Україні потрібні люди, тобто емігранти з інших країн. Про це в інтерв’ю Юлії Самаєвій розказує експерт із міграційної політики «Андрій Гайдуцький: Розмова з українськими мігрантами це на 90% – про гроші та проекти і лише на 10% – про патріотизм».

Для того, щоб в Україні за 10 років було зростання ВВП, як у Польщі (майже 1 трлн доларів), потрібні люди.

«Такими високими темпами (про зростання ВВП та лише гроші – ред.) неможливе. З одного боку, в нас недостатня кількість людей продуктивного віку, а з іншого – в населення недостатній рівень заощаджень, для того щоб створити значний споживчий ефект. Та й фінансових резервів у бюджеті немає: за даними ЦЕС ми щорічно до 2027 року маємо віддавати 15-20 млрд дол. в погашення взятих боргів, тобто левова частка отриманих грошей буде одразу повертатись кредиторам за попередньо отримані позики», - зазначив він.

Люди потрібні в першу чергу, а лише потім – гроші.

«Якщо резюмувати, то Україну потрібно “наситити” людьми, а тоді вони “наситять” економіку грошима. А не навпаки. Візьміть будь-яку країну, якою ми хочемо бути в мріях наших політиків чи бізнесменів: ОАЕ, Сінгапур, чи навіть Польщу. Все починалося із активної імміграційної політики, в основному, із залучення мігрантів-підприємців та спеціалістів робітничих професій і сфери послуг, тобто “синіх комірців”. Потім починали надходити значні  внутрішні і зовнішні інвестиції, які і освоювала робоча сила, в тому числі, залучена з-за кордону. Тобто, спочатку ми повинні бачити тренд притоку людей, а потім – тренд притоку інвестицій», - додав він.

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі