З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну фізичні особи збільшили обсяг портфеля ОВДП на 22,2 млрд грн, а юридичні особи - на 39,9 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
«А саме фізичні особи станом на 20 вересня 2023 року збільшили обсяг портфеля ОВДП на 22,2 млрд грн – до 47,7 млрд грн. Юридичні особи збільшили обсяг куплених облігацій на 39,9 млрд грн – до 120,5 млрд грн», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що представники територіальних громад збільшили обсяг куплених військових ОВДП на 2,2 млрд грн - до 2,3 млрд грн, що становить лише 1,14% від обсягу невикористаних залишків місцевих бюджетів на рахунках. З початку цього року залишки збільшилися на 86,4 млрд. грн. і станом на 1 вересня 2023 року становлять 201,8 млрд. грн.
Частина цих невикористаних залишків формується саме шляхом надходжень ПДФО із зарплат військових, якого цього року до місцевих бюджетів уже надійшло 67,9 млрд. грн.
У Мінфіні нагадують, що уряд у травні 2023 року ухвалив Постанову № 523, якою мав намір залучити місцеві органи влади акумулювати частину невикористаних залишків у військових облігаціях.
Тепер громади можуть розміщувати кошти на строкових депозитах лише у разі придбання державних цінних паперів у розмірі 50% від загального обсягу коштів, розміщених на депозитах. Проте місцеві органи влади знизили обсяг придбаних облігацій з 3,7 до 2,3 млрд грн за останні місяці, незважаючи на очікування щодо збільшення їхньої участі у фінансуванні видатків державного бюджету.
Парламент вкотре збільшує витрати цьогорічного бюджету, зрештою заганяючи його в рекордну дефіцитність — два трильйони гривень. На жаль, не всі з цих додаткових витрат справді потрібні та обґрунтовані. Здається, деякі чиновники вирушили на береги. Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої для ZN.UA « Бюрократи просять грошей собі на зарплати, прикрившись «оборонними видатками ».