Українці розповіли про свої доходи: як вони змінилися за час війни з Росією - опитування

Поділитися
Українці розповіли про свої доходи: як вони змінилися за час війни з Росією - опитування © Василь Артюшенко, ZN.UA
26% українців вважають, що їхній добробут залишився на такому ж рівні, як і до війни.

Тільки 1% українців вважає, що економічне становище їхньої родини покращилось після початку війни Росії проти України. Ще 5% громадян вказали на певне поліпшення доходів. Проте більшість українців – 68% - фіксують погіршення матеріального становища. А 26% українців вважають, що економічне становище їхніх родин не змінилося. Такими є результати соціологічного опитування групи «Рейтинг».

Отже, про сильне покращення рівня добробуту розповіли люди, що проживають у центральних та західних областях і належать до двох вікових груп – 18-35 років та 36-50 років. Таких загалом в Україні 1%.

Помірне покращення сталося у 5% населення. У західних областях таких 4%, в центральних – 5%, у східних областях – 6%, у південних областях – 2%. За віковим розподілом покращення спостерігалось у 8% людей, вік яких складає 18-35 років. Ще 4% з вікової категорії 36-50 років відзначили певне покращення. І тільки 1% громадян, яким виповнився 51 рік і більше вказали, що їхнє економічне становище дещо покращилося.

26% українців вважають, що економічне становище їхніх родин залишилось на попередньому рівні. У західних областях третина опитаних розповіла, що їхнє матеріальне становище є таким же, як і до війни. У центральних областях 28% респондентів сказали те саме. У східних – 22% громадян мають такий же рівень добробуту як і до 2022 року. У південних областях 19% опитаних повідомили, що їхній дохід та витрати залишилися на довоєнному рівні. Про брак кардинальних змін у економічному становищі у порівнянні з 2021 роком розповіли 26% молодих людей і 21% тих, кому виповнилося 36-50 років. І тільки 28% людей з вікової групи понад 51 рік та старше відзначили, що їхнє матеріальне становище не змінилося.

Про погіршення у своїх доходах в порівнянні з довоєнними часами розповіли 39% українців. У західних областях таких людей 41%, а у центральних – 42%. У східних областях погіршення у статках відчули 37%. Про те ж саме повідомили 35% мешканців південних областей України. Менше стали заробляти і витрачати 44% тих, кому 18-35 років. 38% людей з категорії 36-50 років розповіли про погіршення свого економічного становища, як і 37% людей, яким понад 51 рік.

Про сильне погіршення матеріального становища заявили 29% учасників опитування. 23% мешканців західних та центральних областей відзначило погіршення рівня добробуту. Ще більше людей – 35% - розповіло про зниження економічного рівня у східних областях. У південних областях 42% опитаних розповіли про зниження рівня доходу. Про проблеми з доходами заявили 20% людей віком 18-35 років, як і 34% людей віком 36-50 років та 31% тих, кому понад 51 рік.

Раніше ми писали, що 23% українців вважають економічну ситуацію в країні сталою і такою, що взагалі не зміниться. Соціологи також встановили найменший відсоток українців які вважають, що за рік економічний стан країни набагато покращиться – таких тільки 3%. Тих, хто вважає, що ситуація набагато погіршиться – 17%.

Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту на кошти, виділені Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Опитування проводилося по всій території України (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 17 по 21 лютого 2024 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано n= 2,000 жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Отримані дані опитування зважено за регіональним (область проживання та тип населеного пункту) та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року. На відміну від опитувань IRI в Україні до 2022 року, зважування за статтю не проводилося через нерівномірність тимчасової міграції за межі України.

Мобільні номери генерувалися випадковим чином спеціальним програмним забезпеченням з використанням 12 кодів трьох найбільших мобільних операторів України: КИЇВСТАР, VODAFONE Україна and LIFECELL. Кожен випадково згенерований номер містить однакову кількість кожного коду (050, 063, 066, 067, 068, 073, 093, 095, 096, 097, 098, 099).

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.2%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 14%. Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі