У другому кварталі поточного року українці витратили у Польщі 1,77 млрд злотих (14.73 млрд грн). При цьому витрати зросли порівняно з попереднім роком на 300 млн. злотих. Частка витрат людей, які приїхали з України до Польщі, становить 19,3% від усієї кількості іноземців, йдеться у дослідженні Gremi Personal, яке посилається на звіт центрального статистичного управління Польщі (GUS).
Це друге місце за видатками, більше витрачають лише ті, хто приїхав з Німеччини — 4,76 млрд злотих (39.6 млрд грн), що становить 51,8% від загальної суми. Загалом іноземці у Польщі витратили 11,7 млрд злотих, серед них — із Чехії (13,5%), Словаччини (8,2%), Литви (4,4%), Білорусі (2,7%) та РФ (0 2%).
Розрахунок проводився з урахуванням витрат банківських карт. Аналізувалися витрати з країн, які мають спільний кордон із Польщею. В агентстві кажуть, що ні відсоток, ні сума видатків українців не дивує — це найбільша група іноземців у Польщі.
Очікується, що наступного року приріст надходжень від приїжджих іноземців може сповільнитись, оскільки значна частина українців навесні повертається додому або їде до країн Західної Європи. Незважаючи на те, що українці все ще залишаються найбільшою групою іноземців, які працюють у Польщі, їхня частка зменшується з 72% до 68,3% порівняно з минулим роком. У липневих реєстрах ZUS зараховано 749,1 тис., а це лише на 13,3 тис. осіб більше, ніж у липні 2022 року.
Найбільша частка витрат людей, що перетинають кордон Польщі з Німеччиною, пояснюється тим, що весь туристичний потік із країн західної Європи (Франція, Італія, Нідерланди, Великобританія тощо) йде саме через німецько-польський кордон, а також чимала кількість громадян Німеччини, особливо поважного віку, проживають у Польщі через значно дешевшу вартість життя.